Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért rágom a számat mindig?

Miért rágom a számat mindig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves csajszi vagyok és van egy olyan problémám hogy teljesen tudat alatt rágom a számat. Néha észreveszem egy idő után, van hogy párom rám szól, hogy ne csináljam, pedig észre sem veszem.


Ez már elment olyan irányba, hogy a szám kívül - belül szét van rágva és leszedve az a felső rétege, fáj, néha vérzik ha újra belerágok.


Apró probléma még hogy ezzel páromnak is rosszat csinálok mert nem tudom orálisan kenyesztetni mert teljesen fáj olyan a szám, mert dörzsöli a sebes részt ugye es elzsibbad.


Nagyon kellemetlen es már szeretnek tenni ellene valamit. Tudom hogy szorongás is okozhatja, de mindenhol, minden körülmény között képes vagyok rágni így nem gondolom szorongás okának


2023. szept. 6. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Megszokás
2023. szept. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kényszerbetegség.

Én a körömágyamat szoktam kapargatni és mindig felszakad/beszakad a bőröm stb..

Én elég stresszes vagyok és biztos vagyok benne hogy ez egyfajta stresszlevezetés mint másoknál a cigi vagy az alkohol..

leszokni eddig még nem sikerült róla.

2 éve tart..

Szerintem neked is hasonló dolog lehet de úgy tudom kb 28 nap önkontroll kell ,hogy elhagyjunk egy rossz szokást. Nekem még nem sikerült de sok sikert neked!

2023. szept. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bakker, hogy írtad akkor esett le h épp rágom a szám 🤦‍♀️


Ha zavar és fáj akkor még tudom állni h begyógyuljon, és sebesig ritkán, inkább csak egy dudor lesz ott

2023. szept. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én szinplán megszokásból csinálom, de sosem jutok el addig, hogy sebes legyen
2023. szept. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hogy nem juttok el addig? Én harapdalom le belülről azt a puha bőrt… és amint finoman elkezd visszanőni már szedem is le újra
2023. szept. 7. 10:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Túl erős vagy
2023. szept. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!