Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Dentálhigiénikus megtudja...

Dentálhigiénikus megtudja állapítani, hogy szükséges tömni fogat?

Figyelt kérdés

Fogkő leszedésen voltam (sztk, vidéki kis falu), de ezt nálunk már nem a fogorvos végzi, amikor végeztünk kérdeztem, hogy szükséges-e bármilyen további vizsgálat a fogorvos által vagy bármilyen kezelés. Egyből rávágta, hogy semmi nem szükséges. Van annyi tudása egy dentálhigiénikusnak, hogy ezt megállapítsa?

Nagyon drágák lettek a tömések magán fogorvosnál, ezért gondoltam valamennyit megspórolok, de lehet felkeresek egy magánt, ott viszont attól félek, hogy bevételt próbál generálni magának és mindenképpen csinálni szeretni valamit.



2023. szept. 20. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg tanítják neki, hogy felismerje a fogak problémáit. De röntgen nélkül nem láthat minden lyukat, néha még azzal sem.
2023. szept. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Nincs ilyen kompetenciája. Lehet, hogy esetleg meg tudja állapítani, de felelősséget nem vállalhat érte.
2023. szept. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát akkor úgy néz ki az orvosi asszisztencia azt hiszi magasabb szintet képvisel. A fogkövet leszedte, megkérdeztem 2-3 alkalommal miután távoztam, hogy nem kell egyeztetnünk újabb időpontot további vizsgálat/kezelés miatt. Nagyon erőszakos nem akartam lenni, de aztán az is lehet, hogy a tömőanyagot inkább a fizetős pácienseknek teszik félre mert az állam nem fizet túl sokat.

Manapság vannak magánrendelők ahol 35-40e körül van egy tömés, már nem 15 körül van mint néhány éve. Úgy voltam vele beérem az sztk-val és nem dobok ki akár 100-150 ezret fogászati kezelésekre, de úgy néz ki lehet nem úszom meg.

2023. szept. 20. 22:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Mégis milyen vizsgálatot vagy kezelést vársz el a dentálhigiénikustól?
2023. szept. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fog betegségeit is fel kell ismernie, így nyílván egy lyukas fogat is.
2023. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kezelést nem várok el a fogkőleszedésen túl, de amikor szeretném megnézetni a fogaimat egy fogorvossal, akkor 3-szor kapom azt a reakciót egy nem fogorvos, hogy nem szükséges.

De úgy néz ki kissé szubjektív a kérdésem, mert eltérőek a válaszok, vélemények.

2023. szept. 20. 23:01
 7/8 anonim ***** válasza:
A dentálhigiénikusnak ugyanúgy feladata a szuvasodások detektálása tehát igen, meg tudja állapítani, hogy kell-e tömni.
2023. szept. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1-es, 5-ös vagyok. Ingyen letölthető a Dentálhigiénikusok Kézikönyve, amiből tanulnak az iskolában. Megnézheted te is, hogy miket tanítanak nekik.
2023. szept. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!