Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hátul le van törve a bölcsessé...

Hátul le van törve a bölcsesség fogam. SZTK fogorvos szerint ki kell venni. Szerintem még menthető lenne??!!!!??? (Kép alul)

Figyelt kérdés
[link]
2023. szept. 22. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Na, ha szerinted menthető, akkor mentsd meg.
2023. szept. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Koronát nemigen raknak bölcsessègfogra, bár biztos megoldható ha nem akarod kihuzatni.
2023. szept. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy miért nem építi fel neked kompozit töméssel. Nekem amikor gyökérkezelték a fogam egészen az ínyig vissza kellett fúrni a fogam és azt is utána kipótolta töméssel. De elhiszem, hogy a TB-s orvosnak kihúzni egyszerűbb. Menj el magánba és mondd neki, hogy szeretnéd ha nem húzná ki. Lesz vagy 30ezer, de legalább lesz hátul fogad. Persze csak, ha megér neked ennyit.
2023. szept. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok fogorvos, de szerintem az lehet a probléma, hogy a leghátsó fog hátsó oldalához úgy hozzáférjenek, hogy egy ilyen mély tömést megfelelő minőségben elkészítsenek, az nem feltétlenül fog működni. A gyökérkezeléssel is nehézség szokott lenni ennyire hátul, hacsak nem tudod szokatlanul nagyra nyitni a szád.


De ha neked fontos ez a fog, akkor kérj másodvéleményt. Egy jó fogorvos el tudja magyarázni, hogy miért nem menthető - ha nem az.

2023. szept. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
huzasd ki, le lessz a gondod vele. először én is betömettem, annyit értem el vele hogy rá egy évre kikellett húzni mert úgy berohadt a tömés alatt. Ha meg begyullad az krva szívás, hiába az érzéstelenítő akkor bizony érezni fogod azt.
2023. szept. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy mentheto sokminden, amit ez a csodalatos egeszsegugyi biztositas nem fedez.

Mi atlagemberek voltunk, de a szocializmusban is magan fogorvoshoz mentunk. Vilagos, hogy ilyen elmebeteg inflacio es pocsek gazdasag mellett nem biztos, hogy mindenki megengedheti.

De az inlay, csapos fog, korona meg lehetseges, hogy amugy opcio.

2023. okt. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem, hogy miért nem építi fel neked kompozit töméssel"

Ha nem érted, akkor nem kell hozzászólni. Egyrészről a fogászat nem egzakt tudomány, hogy mindenkinek mindenhogyan fel lehet építeni kompozittal. Nem fogok részletekbe bocsátkozni, de az, hogy neked lehetett, az egyáltalán nem egyenlő azzal, hogy akkor ez minden esetben működik. Ez ennél egy icipicit bonyolultabb, nem véletlenül kotlik a fogorvos 5 évet az orvosi egyetemen és további 3 évet szakvizsgázik. Másrészről: annyira tipikus, hogy egyből az orvos a hibás, véletlenül sem maga a rendszer. Megfordult a fejedben valaha, hogy abból a tyúxaros tb-ből, amit te minden hónapban fizetsz és ami miatt vered az ajtót, hogy neked jár minden is azonnal, az valójában mire elég? Tudtad (dehogy tudtad...), hogy abból a pénzből éppen pont a nagyanyád inzulinja, a nagyapád vérnyomáscsökkentője és vérhígítója, a szomszéd Juliska néni elektromos scootere, meg Pista bácsi csípőprotézise van finanszírozva? És erre is alig jut. A fogászat, mivel egyelőre olyan sokan mégsem halnak meg fogfájásban, egyáltalán nem élvez olyan bőkezű finanszírozást, és semmilyen szinten nem követte a finanszírozás a technológia fejlődését. Gyakorlatilag ugyanannyi arányaiban a finanszírozás, mint mikor mindenki amalgám tömést kapott, meg kézzel reszelgették a gyökércsatornákat, azt lett olyan, amilyen. Rengeteget fejlődött azóta a technológia, csak fizetni nem óhajtanak érte többet az emberek, így a mindenkori kormánynak sem éri meg kimondani, hogy ennyi pénzből nem lehet mindent. Az a tb-s fogászat, ahol sikerül modern eszközökkel dolgozni, ott az orvos a saját megkeresett pénzét forgatja vissza, nem a te tb-det, az elfogyott, mikor Lakatos Eszmeralda a 6. purgyét szülte a kórházban.

Harmadrészről: aki erről a képről diagnosztizál, és kezelési tervet állít fel, azelőtt megemelem a kalapom. Nekem 5 éve praktizáló fogorvosként ez nem sikerült. Egy biztos: jól láthatóan szuvas foganyag van még ott, már pedig a kompozittöméseknek elég szűk az indikációs területük, már ránézésre sem feltétlenül építhető fel vele a fog, nem beszélve arról, hogy honnan tudja a kedves kommentelő, hogy nincs-e a fogbél begyulladva, hogy nem kell-e gyökérkezelni? Honnan tudod, hogy hozzáférhető a fog? Különösen az ilyen hátsó fogaknál van ám valami, ami eléggé útban van: a kedves páciens feje. Van olyan, hogy ugyan tömhető lenne valami, de nincs hozzáférés. Ez eszedbe jutott egyáltalán? Hogy lehet a kérdezőnek is van feje, nem csak lóg a nagyvilágba a szájürege? Különösen bölcsességfogaknál extrém ritka pont ennek a hátulsó felszínnek a megpreparálása, gyökérkezelésről nem is beszélve, hát az még sokszor az első nagyőrlőnél is problémás ugyancsak a hozzáférhetőség miatt, nemhogy attól hátrébb...

2023. okt. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!