Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás utáni láz normális? 21/F

Foghúzás utáni láz normális? 21/F

Figyelt kérdés

Tegnap délután 4-kor húzták ki alulról a bölcsesség fogamat. Nagy gyökere volt, viszont egészséges volt, csak ki kellett húzni, mert gyulladás léphetett volna fel körülötte. Egész estelig vérzett, de folyamatosan kevesebb és kevesebb.

Viszont amint egy kicsit elkezdett kimenni az érzéstelenítő egyből elkezdett menni fel a lázam, és mire elkezdett hatni a cataflam 38,7-ig ment fel. Tudni kell rólam, hogy hajlamos vagyok a lázra: oltásoktól, sőt erősebb focimeccs után is hajlamos vagyok belázasodni.


Ma reggelre már a vérzés elállt, az ínyem húzódik össze, különösebb duzzanat nincs, csak egy teljesen tűrhető, illetve fájdalomcsillapító nélkül is elvagyok már, szóval nem fáj.


Azt szeretném kérdezni azoktól, akik tapasztaltak már ilyen húzást (gondolom nem vagyok egyedül), hogy volt-e nekik láz? Normális e? Illetve ha volt, akkor meddig tartott?


Válaszokat köszönöm



2023. szept. 23. 10:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

" oltásoktól, sőt erősebb focimeccs után is hajlamos vagyok belázasodni." - megválaszoltad a saját kérdésedet :D

Azt viszont nem értem, hogy ha egészséges, minek kellett kihúzni. Ilyen nincsen :D Ha begyullad, akkor szoktak fogakat húzni, nem spekulálnak előre.

2023. szept. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mert ferdén nőtt esetleg, vagy mi miatt kellett kihúzni? Lehet lázad tőle, bár nem jellemző.
2023. szept. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen. 3-4 nap Pihenj, ha tudsz és igyál sok folyadékot.
2023. szept. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha nem megy le a lázad a Cataflamtól akkor orvos!!!
2023. szept. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, foghúzás után 3-4 napig levert, lázas, gyenge voltam. Ezt sebláznak hívják, teljesen normális dolog, néhány nap múlva elmúlik, addig sok fekvés és pihi ;)
2023. szept. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Gyulladt-nem gyulladt szakaszokban volt, nyomta ki az ínyt és sürgős eset volt. Igazából majdnem mindent elfelejtettem amit ott mondtak mert sokkban voltam. Leviszik a lázam az orvosságok 3-4 órára, aztán visszamegy.
2023. szept. 23. 12:17
 7/16 anonim ***** válasza:
Kaptál utána antibiotikumot?
2023. szept. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem
2023. szept. 23. 13:16
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor megvan, hogy miért lett lázad.
2023. szept. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Milyen hely az ahol nem adnak?
2023. szept. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!