Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 16 éves kislányomnak fogszabál...

Loki69 kérdése:

16 éves kislányomnak fogszabályzót szeretnénk felrakatni.A doktornő a rőntgen után azt mondta,hogy 4 bőlcsességfogát kikel műteni,metszeni.Most nem tudom,hogy belemenjünk e..Valakinek ilyen tapasztalat?4 fogat is kiműteni?

Figyelt kérdés

2023. szept. 23. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsességfogaknak általában amúgy is ez lesz a sorsa.
2023. szept. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
16 éves nem kislány.. Amúgy nekem is kiműtötték a bölcsességfogaimat, menjetek bele semmilyen veszélye nincsen pláne ha doki mondja.
2023. szept. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

"4 fogat is kiműteni?"


A bölcsességfog 30éves kor körül nő ki. Vagyis nőne ki, de a legtöbb embernek nem tud előtörni ezért ki kell műteni!


Legalább később ezzel már biztosan nem lesz gondja!

2023. szept. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Jobb túlenni a fogszabályzáson időben. Én halogattam és már bánom.


Ha rögtön a bölcsességfogakat is le lehet tudni, az szerintem inkább bónusz/ajándék. Gondolom itt azért is kell, mert elnyomják a többi fogat.


Mondjuk szerintem nem mind a négyet fogják szó szerint egyszerre, szerintem legalább két alkalomra szét lesz osztva.

Úgy szokták azért, hogy legalább az egyik oldalon tudjon a páciens enni.

De nem vagyok szakember, lehet, hogy van olyan szituáció, amikor négyet is ki lehet szedni szó szerint egyszerre is.

2023. szept. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Van olyan orvos, aki ezzel kezdi. Kérdés mennyire problémás a lányod fogsora. Az én fiam úgy döntött, hogy a minimálisan torlódó metszői miatt ezt nem vállalja be. A szájsebész is inkább ezt tanácsolta. ( még mind a négy fog íny alatt volt.) Végül huszonnégy évesen egy bölcsességfogát kellett kihúzni. A fogszabályozás elmaradt. Nem torlódik durván, nincs illeszkedési, vagy rágás problémája, így nem bánta meg, hogy nem szabályoztatott.
2023. szept. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#3


Ezt megcáfolom, 14 éves fiamnak most bújt ki az összes bölcsességfoga.

Telefonon beszéltünk a fogorvossal , mert nagyon fájt neki.

Mondja a fogorvos, hogy a nagyörlő lesz az, én meg mondom , hogy én megszámoltam és 16 foga van felül.

Férjem elvitte hozzá , és azt mondta ilyet még nem látott..

2023. szept. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem mind a 4 íny alatt volt, de be voltak dőlve ( ez látszott az rtg-n) és fogszabályzás után kivették őket. 4 év után kicsit butaság lett volna bennhagyni őket, hogy széttúrják amit rendbetettek.
2023. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hosszútávon sokkal jobban fog járni azzal, ha kiműtik neki. 19 éves vagyok idén műtötték ki mind a 4-et szintén fogszabályzás miatt illetve be is voltak dőlve ,kb feküdtek.A műtét utáni 1 hét lesz ami húzósabb, de hidd el megéri.

Ha esetleg lenne bármi kérdésed amire tudnék válaszolni a műtéttel kapcsolatban írj nyugodtan!

2023. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nekem furcsa. A 15 éves lányomnak 1 hete húzták ki mindkét felső négyesét, pedig az első 6 foga nem vészesen tolódott. A hátsó fogai szépen előrevándorolnak, így nem kell később kiműteni a bölcsességfogakat. 3 hét múlva kapja a fogszabit.

Nekem tizenévesen kihúzták az alsó hatosaimat (rosszak voltak). Alul simán kijöttek a b.fogak. Fentiek a hetesem felett vannak.

2023. nov. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
* torlódott, nem tolódott
2023. nov. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!