Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bal felső bölcsességfog huzasa?

Bal felső bölcsességfog huzasa?

Figyelt kérdés

Kedden mutottek ki bal also sarokbol a bolcsessegfogamat. Megvan valamennyire dagadva, fajni nem faj, meg rendesen tudok szinte mar inni/enni. Itt voltak idegek meg 90 fokban elvolt hajolva a gyoker, 2 db-ban szedte ki. Mondta hogy a mellette levot idovel roncsolhatta volna.

Kitudta volna muteni felul is de mondtam eleg lesz csak alul. Lehet jobb lett volna ha megcsinalja, de ugy voltam vele egyszerre csak egyet.


Gondolkozok hogy varratszedeskor kimuttetem a jobb felsot, ami nem nott ki, de azon a hetvegen lehet talizok egy regi munkatarsammal Pesten, lehet fent aludnek. Plusz okt kozepen megyek vissza kulfoldre, tehat elotte nem szivesen megyek el.


Kerdesem az lenne hogy felso fogsorbol valo huzas helye hamarabb gyogyul, mennyire masabb mint alul valo huzas? Ugye alul csak ott van az allkapocs tehat az tobb ido mire begyogyul.



2023. szept. 28. 12:30
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
46%
Felül is ott van az állkapocs egy része, plusz az ízület is, ami be tud gyulladni, sok esetben okozhat szájzárat. Ebből a szempontból sok különbség nincs. Varratszedéskor én tutira veszem, hogy nem szedik ki, amíg a másik seb teljesen be nem gyógyul, legalább 1 hónapnak el kell telnie,különben elfertőződhet.
2023. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt.

Az asszisztensetol kerdeztem hogy mennyi idonek kell eltelnie es mondta hogy 1 hetnek eleg. Fura, mert mas maganklinikan kerdeztem ugyanezt emailben es ott azt mondtak hogy 1 honapnak kell lennie 2 huzas kozott. Szoval lehet nem volt kepben a csavo vagy nem tudom...

2023. szept. 28. 16:07
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
51%
1 hét tuti nem, inkább 1 hónapot akart mondani főleg ha varrnak. Ilyenkor eleve minimum 1 hét csak a varratszedés, az még nincs begyógyulva.
2023. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!