Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog implantátum fogpótlás nélkül?

Fog implantátum fogpótlás nélkül?

Figyelt kérdés
Ma volt a műtétem, implantátumom lett. Az áprilisban kapott árajánlat szerint lett volna csontpótlás és arcüreg beemelés,de ez nem történt meg.Kb 20 perc volt az egész az injekción kívül, fúrt, felhelyezte,összevarrta,és viszont látásra kb 😀kaptam gyógyszercsomagot,meg pár instrukciót,mit hogyan szabad a következő napokban.Holnap megyek vissza kontrollra.Igazábol arra lennék kíváncsi,valaki járt-e így?Fura,hogy az árajánlatban benne volt,gondolom, röntgen felvételt látott és az alapján döntött,de most még sem volt.Holnap rákérdezek mindenesetre.Nem megkérdőjelezni szeretném a munkáját, inkább kíváncsiság.:)

2023. okt. 10. 13:40
 1/2 anonim válasza:

Hello!


Nekem CT volt csak elotte, megterveztek a csavar behelyezesenek szoget, meg milyen hosszu csavar kell. Amugy nekem is csontpotlas gyanus volt az arcuregem, de vegul nem kellett hala az egnek. Nekem rettento nagy mennyiseg kellett volna es 2 implantatum mellett meg egyszer annyiba kerult volna a csontpotlasom.


Vegulis a kerdes az lenne, hogy fogpotlast miert nem kaptal vagy a tobbi muvelet miert nem lett megcsinalva?


Az implantologus jol felmeri a helyzetet es ugy all neki. Lehet meg tudta oldani maskepp is. Azert az eleg komoly osszeget huzott volna ki a zseberbol, ha megcsinaljak azokat is amit felirtak.


A fogpotlas. Amig nem csontosodik be a csavar, addig nem fognak raepiteni. Azzal - az en esetemben.- fel evet varnak. Elotte feltarjak, kapsz fasza gyogycsavart, ami csak annyit szolgal, hogy megmetszik az inyed egy speci kis vacakkal, ami lyukat vag az inyedbe a csavar felett, kiszedik az implantatumbol a pici csavart es egy nagyfeju “bogyot” raknak a helyere. Azt szepen korbenovi az inyed majd es a csonk behelyezese, mintavetelezeset megkonnyiti.



Eddig 4 implantatumom van. :D


33/ff

2023. okt. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tisztaban voltam/vagyok az árakkal,nem lepődtem volna meg, ha csontpótlás is lett volna, még áprilisban megkaptam az árajánlatot.:)

Azt mondta a doki,egy hónap múlva menjek vissza,és akkor vesznek mintát,+ hozzátette,hogy 4 hónap a gyógyulási idő,azaz amíg csontosodik

2023. okt. 13. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!