Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzták a bölcsességfogam mi...

Kihúzták a bölcsességfogam mi a teendő?

Figyelt kérdés
2 napja kihúzta a fogorvos a bölcsességfogam. Nagyon nehezen és fájdalmasan jött ki. Azóta be van dagadva az arcom és szájzáram is van. Másnap kellett visszamennem a dokihoz hogy megnézze és nyomott bele még egy adag jódot de ennyi. Augmentint szedek rá ezt írta fel és mondta hogy ha fáj vegyek be fájdalomcsillapítót. A felső bal oldalon lett kihúzva. Még vissza kell mennem hogy megnézze újra hogyan gyógyul de az csak csütörtökön lesz ami elég messze van még. Szedhetek rá magamtól gyulladáscsökkentőt úgy hogy nem mondott a dagadásra semmit? Apranaxra gondoltam mert az van itthol. Illetve mit tegyek a szájzárral? Nagyon nehezen tudok enni és fogat mosni is. Köszi annak aki segít, sajnos nem voltam még így. Fájni nem fáj a helye de az arcom nagyon kellemetlenül nyomódok a dagadás miatt.
2023. okt. 28. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A duzzanatra tégy konyharuhába csomagolt!!! jeget (vagy fagyasztott pl borsót), teljesen normális, napok alatt lelohad.


Gyulladáscsökkentőt ne szedj, nem amiatt dagadt fel az arcod, hanem mert eltávolítottak egy fogat. Fájdalomcsillapítót is csak akkor, ha fáj, egyébként nem szükséges.

2023. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem kettőt húztak, ebből az egyik komplikált műtét volt, igen, feldagadt az arcom, szájzáram is volt - ez a kellemetlenebb, egyébként - 3-4 nap alatt szépen elmúlt.


Ne aggódj, teljesen természetes folyamatok történnek veled :), csak légy türelemmel. Elmúlik.

2023. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást. Próbáltam rákeresni mindenféle fogmedergyulladást meg csonthártyagyulladást írnak a neten egy kicsit beparáztam emiatt.
2023. okt. 28. 11:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne keresgess rá, tök felesleges. Ha begyulladna, azt tudnád, mert gyógyszerrel belepusztulnál, úgy fájna.


Nekem gyulladt már be egy fogamnál, mert a fogorvos - pedig maszek! - valami fertőzést okozott húzás közben, rá három napra már rhadtul fájt az egész seb, az arcom, folytak a könnyeim, úgyhogy elmentem máshoz, csináljon vele valamit.


Kipucolta, kaptam rá gyógyszert. A mókusság maradt, de a fájdalom egynapon belül teljesen megszűnt.

2023. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!