Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogaim végleg visszarendeződ...

A fogaim végleg visszarendeződtek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fogszabályozós voltam 3.5 évig, a metszőfogaimnál volt egy nagyobb rés, ez nem tetszett. A 3.5 év alatt nagyon szép egyenesek lettek a fogaim, illetve össze is mentek, tehát semmi rés nem volt. Másfél hete vették le a fogszabályozómat, gyönyörűek voltak a fogaim, nagyon örültem. Kaptam retenciós belső síneket, alulra illetve felülre is, hogy ne keletkezzen rés a fogaim között, valamint az éjszakai/kivehető fogszabi is meg lett rendelve. Azonban a felső retenciós tréner leesett a tegnapi nal folyamán, pedig vigyáztam hogy mit eszek, a fogszabi alatt megszoktam hogy mindent kockázok, nem harapok direktben, óvatosan rágok, sőt nem is kezdtem el olyat enni amit a fogszabi alatt sem szabadott annyira.

Nos tegnap este leesett ez a sín, és alig 12 óra alatt reggelre visszaálltak a fogaim, a két metsző között megjelent ugyanaz a rés. Bár a doktornő felragasztotta újból a felső trénert, de azt mondta hogy ez a rés sajnos már így marad, csak újboli fogszabályozással lehet visszaállítani, illetve az éjszakai mintavételét is újra kellett venni, ennek a réses alap mintájára.

Nagyon el vagyok keseredve, hogy komolyan 3.5 év után és jó sok forint után ugyanott tartok, tudom ez másoknak túlzás, de nekem fontos volt hogy ne legyen ott rés, hisz bakker ezért rakattam fel, és most konkrétan az éjszaka alatt visszaállt. Az lenne a kérdésem aki esetleg jártas ebben, hogy valóban nem tud visszaállni így sem, hogy fel lett újból ragasztva, illetve a kivehető készülék sem fog segíteni?

Tényleg nem arról van szó hogy levették és fél évig szartam a retenciós fázisra, hanem letört és egy éjjel alatt visszaállt a másfél hete levett fogszabi után.



2023. okt. 30. 17:05
 1/1 A kérdező kommentje:
*retainer, elnézést
2023. okt. 30. 19:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!