Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az ideiglenes tömés egy évig...

Az ideiglenes tömés egy évig bent maradhat a fogban? Vagyis ennyi ideig bírni fogja?

Figyelt kérdés

Életemben először tömték a fogamat tegnap, és a Doktornő többször is mondta az asszisztensnek, hogy ideiglenes tömést tesznek bele, és nekem is mondta, hogy 365 nap múlva kezeli, és addig ezzel kell megnézni, hogy fáj-e majd a fogam.

Ennek addig bírnia kell? Ehetek vele rendesen? Azért kérdezem, mert az előbb egy vékony szelet sajtot ettem, és egy homokszemcsényi anyagra ráharaptam, és csöppet megijdetem, hogy kiesik a helyéről.


nov. 9. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Az hogy ideiglenes tömés csak annyit tesz, amit mondott neked, betömte, és meglátjátok, fáj e a fogad. Mert ha fáj, akkor vagy gyökérkezelés kell, vagy kihúzatod. De ilyen hogy ideiglenes tömés kifejezetten nincs, nekem is betömte a doktornő ideiglenesen 10 évvel ezelőtt, és annyira jól sikerült hogy azóta is ott van köszöni szépen. Nyilván ha olyan helyre kerül a tömés amivel rágsz akkor azért nem árt vigyázni ilyen mogyoró stb dolgokkal, mert nem könnyen, de ki tud esni.
nov. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, ha ő olyat tett be, akkor bírnia kellene. De én még ilyennel nem találkoztam.
nov. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt félreérthetted. Az ideiglenes tömés, a valódi tömésig kell kitartson, amikor tud vele foglalkozni. Egyébként ha jó helyen van és jól teszik be, pár hónapot kibírhat.
nov. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen!


Lányos zavaromban csak ültem ott, de erre emlékszem, hogy elmagyarázta miért kezdhet el fájni a fogam (bacik és a gázok). Csak itt meg olvastam kommenteket hogy az ideiglenes tömések pár hétig maradnak bent, nekem meg nem adott új időpontot ezzel a fogammal kapcsolatban.

nov. 9. 22:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!