Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A hidroxylapatit tényleg működik?

A hidroxylapatit tényleg működik?

Figyelt kérdés

26 évesen először lett egy lyukas fogam. Puha ételek rágásakor és fogmosáskor fájt, jobban megnézve észrevettem, hogy az érintett fog (felső 6os) oldalán (nem nagyon közel a fognyakhoz, hanem kicsit lejjebb) van egy apró de jól látható barna "folt".


Szerintem ez szuvasodás, mert soha nem szokott fájni egyik fogam se, illetve ilyen foltot sem láttam még rajtuk korábban. Hónapokig (kb. majdnem 1 évig) fájt, hol kevésbé, hol jobban, de sose annyira, hogy betömessem.


Kipróbáltam 2 hidroxylapatit-os kencét/fogkrémet, hónapokig használtam, de nem tűnt hatásosnak.

Ezután találtam olyan Lacalut fogkrémet, amiben szintén van hidroxilapatit, és már hónapok csak azt használom - azóta egyáltalán nem fáj az a fog, már teljesen el is feledkeztem róla. A folt egyébként még látszik rajta ugyanúgy.


Ez jelentheti azt, hogy ez a "zománcpótló" tényleg használ? (Mert sokak szerint egyáltalán nem.)

Mi lehet a magyarázat?


nov. 11. 01:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha egy szuvas fog már panaszt okoz, akkor az nem egy felszínes, kezdeti szuvasodás, hanem mélybe terjedő, közel a fogbèlhez, általában konkrét lyukkal jár, nem csak egy kis barna folt. Az ilyen tartalmú fogkrémek valóban erősítik a fogat, esetleg ha a fogszuvasodás legkezdetibb, még csak zománcot érintő formája van jelen, akkor vissza is fordítható lehet a folyamat, de a panaszt okozó szuvasodás, minimum 3., de inkább 4. stádiumú, már a 2-nál sem elegendő csak kenegetni.
nov. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!