Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy bennmaradt foggyökér,...

Egy bennmaradt foggyökér, vagy darab milyen tüneteket tud okozni?

Figyelt kérdés

Kicsit több, mind egy hónapja kiműtötte egy jó hírű magánorvos az egyik alsó bölcsességfogamat. Szépen kifejlett gyökérzettel rendelkezett, ennek megfelelően a kráter is óriási volt, amit a doki csinált (képet is készített róla). Ennek ellenére szépen összehozta, tíz öltéssel, már aznap se nagyon fájt, és később sem.


Két hétre rá kiszedte a varratokat (kb. három hete), viszont azóta nagyon lassan, vagy egyáltalán nem érzékelek javulást. Igazából eleve nem fájt, a rá következő napokon sem, szóval nincs összehasonlítási alapom.


Egyszer szerintem túlerőltetettem az állkapocs ízületem, miután hirtelen elkezdtem használni a műtött oldalt is - rendben. Ez még fájni is fog egy darabig. Azt viszont nem értem, hogy miért érzékeny még mindig a pár hátsó őrlőfogam, és ott az íny körül. Semmi drámai, de nem szívesen használom azt az oldalt. Szerintetek? Maradhatott bent gyökér, vagy darabka? Lenne valami extra jele?


A neten írnak mindenfélét. Beszéltem az orvosommal, és mivel nem gennyes, vagy büdös a szám, továbbá nincs lázam, erős fájdalmam, nem javasolta a röntgent, csak türelemre intett, mivel szépen összeforrt a seb.


Szerintetek kérjek második orvosi véleményt? Nem akarom, hogy túl késő legyen, és újra szét kelljen kapni az állkapcsom, ezek után. Köszi!



nov. 15. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy ez a jó hírű magánorvos elmondta, hogy a teljes gyógyulás hónapokat vesz igénybe, elvégre ez egy csontsérülés. Ezt a képet pedig nyilván egy csomó dolog árnyalja: kellett-e például csontot elvenni, be volt-e eredetileg gyulladva szövet, utána mennyire gyulladt be, mennyire volt közel az ideg, az esetleg vongálódott-e kezelés során.

Tudod, ez kicsit olyan, mint egy vakbélműtét. Azért, mert Gipsz Jakab egy hét után már teljesen felépült, még nem jelenti azt, hogy Kovács Lászlóné Marika néninek, aki 2 hete ágyhoz kötött bent felejtették a vakbelét, hiszen lehet utóbbinak már súlyosabb gyulladás alakult ki, ráadásul Marika néni mondjuk eleve legyengültebb állapotban is volt kora, általános betegségei, elhízása és egyebek miatt, míg Gipsz Jakab, aki alapvetően egy átlag, de egészséges életet él, nincs semmi betegsége és az első alarmírozó jelre már ment is orvoshoz, aki szintúgy komolyan vette a panaszát és utalta is kórházba, gyorsabban fel tud épülni belőle.

Hogy milyen jelei vannak a bent maradt gyökérnek? Kezdésnek az, hogy kiveszi az orvos a fogat és látja, hogy az nem teljes. Ez éppen pont annyira egyértelmű, hogy ezt nem lehet nem észrevenni. Nyilván fordul elő olyan, hogy végül bent marad egy gyökér, de egy olyan orvosnál, aki eleve feltárja a helyet, hogy kivegye a fogat, ott éppen pont még egy mozdulat lenne egy ott maradt gyökér kivétele, tehát nem is logikus ebben az esetben, hogy így történt, kivétel, ha a gyökér elhelyezkedése miatt, annak eltávolítása esetén nagy a rizikója az ideg sérülésének, de erről megint kellett tájékoztatást kapjál, ha ez így történt volna, tehát ez megint nem valószínű. Lehet másodvéleményt kérni, de ebben az esetben többet az eredeti orvoshoz ne menj vissza, hiszen ez azt jelenti, hogy te semmilyen bizalommal nem vagy az irányába.

nov. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Még az én kényszeres elmémet is kielégítette 🥰🥰🥰
nov. 15. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!