Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészeti úton eltávolítot...

Szájsebészeti úton eltávolított fog helye is gyógyulhat fájdalommentesen?

Figyelt kérdés

Az első bőlcsességfogam gyógyulását nagy odafigyeléssel és szerintem hatalmas szerencsével, sikerült megúszni fájdalommentesen, de az csak egy sima foghúzás volt.


A következő fogam (alsó) viszont vízszintesen fekszik az ínyben és fogalmam sincs, hogy ha rendesen összevarják és minimum hasonlóan odafigyelek rá, mint az előzőre, akkor mire számíthatok majd gyógyulás közben


nov. 20. 07:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem pont ilyet műtöttek néhány éve. Ha rendesen el van érzéstelenítve, műtét közben semmit nem érzel, én a szúrást sem éreztem. Onnantól érzed, hogy szar, amikor kimegy az érzéstelenítő. Fáj néhány napig, lüktet, meg érzékeny, de nem annyira, hogy fájdalomcsillapítót kelljen rá szedni.
nov. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak aznap fájt picit, gyógyszer sem kellett.

Szintén vízszintesen nőttek

nov. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha vízszintesen nő, akkor lehet macerásabb a kiszedése, minél bonyolultabb egy művelet, minél tovább tart, annál jobban lehet számítani fájdalomra, esetleg szövődményekre. Nekem nemrég húztak ki szájsebészeten egy mind 3 gyökeréig letört fogat, alig fájt, még másnap egy kicsit, de gyógyszer sem kellett rá, viszont hamar megvolt maga a művelet, szerintem 5 perc lehetett.
nov. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel a fájdalom teljes mértékben szubjektív, ezért erre nincs válasz, ráadásul bölcsfog és bölcsfog között is óriási különbségek vannak, nagyon nem mindegy, hogy egy gyulladásmentes környezetből, egy pici metszéssel már kiszedhető egy mozdulattal, vagy egy problémás fogról van szó, ahol csontot is kell bontani. Nem, én olyat nem mondaék, hogy fájdalommentes lesz, elvégre ez mégiscsak egy operáció, és van poszt operatív időszak, ami kinek jobban, kinek kevésbé, de fájdalommal jár. Erre már találtak ki nagyon jó fájdalomcsillapítókat, de minthogy egy vakbélműtét után is lehetnek kellemetlenségek, más nem, de a varrat is húzódik, úgy egy ilyen műtét után se várjunk csodákat.
nov. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem fajdalommentesen gyogyult, de elore mondta az orvos es ugy is volt, hogy szajzaram lett. Bolcsessegfognal ez varhato.

Egy het mulva lassan mult el. Addig oldalrol kiskanalt tudtam bedugni a szamba, pepeset ettem. Es arc arcomon lett egy duzzanat, aztan mikor lelohadt, kek-zold-lila.

De a seb gyonyoruen osszevarrva, nem fajt. Es nagy beavatkozas volt, mert egy inyben fekvo, es reszben szomszed fog ala ekelodott bolcsessegfog volt nagy vagassal. De 20 perc volt es nem ereztem, nem verzett utana.

nov. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!