Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi szinezi meg a fogkövem...

Mi szinezi meg a fogkövem szürkére?

Figyelt kérdés

3 hónapja valami állandóan szürkébb színüre varázsolja a fogkövem.

Sajnos havonta tudok fogkövet szedetni, különösen az alsó metszőknél és tök mindegy mit csinálok vele. Refulx miatt fehérítő hatású fogkrémem van ami eddig nem okozott problémát. Jelenleg Elmex opti-namel-t használok ami bevállt. Valakinek esetleg ez a termék okozott ilyen szürke színű elváltozást? Vagy lehet simán a savas nyálam reagál így a fogkrémmel? A fogamnak nincsen semmi baja, se góc se tömés csak a fogkő.



nov. 20. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy sok a savad, én arra gondolnék.
nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a savad. Fogorvosod mit tanácsolt, szerinte mi okozza?


Nem bántásból, csak segíteni szeretnék, de muszáj havonta leszedetned a fogkövet? Nem lenne jobb megoldás a megelőzés? Az én fogorvosom azt mondta, nem szabad havonta leszedni a fogkövet, maximum negyedévente.


Nekem is azonnal megjelent mindig a fogkő, leszedetés után egy hónappal mehettem volna újra, csak nem szántam rá magam, mert nekem baromira fáj a leszedés. Borzasztó csúnya is a fogkövem, vastag réteg, sötét sárga. Főleg elöl lent, a metszőfogaknál.


Így a megelőzést választottam, tudod ki akar ezzel évente többször szenvedni 😊


Elmentem fogápolási tanácsadásra, magánba, pár ezer Ft-ért. Megtanították, hogy kell helyesen fogat mosni. Ez komoly, a felnőttek többsége nem tud jól fogat mosni, ciki, nem ciki, ez van. Megmutatták, hogy kell jól fogat mosni, elmagyarázták, miért alakuk ki a fogkő, ha rosszul mosod. A fogselymet is megmutatták, hogy kell használni, azt is sokan nagyon rosszul használják. Végül a fogköztisztítót is megtanultam, hogyan kell. Mindezt fél óra tanácsadás alatt.


1 éve nincs fogkövem! Helyesen mosok fogat, plusz fogselyem reggel-este (reggel csak elöl lent, pár másodperc), illetve fogköztisztító esténként. Nagy megkönnyebbülés, mert nagyon fáj nekem a fogkő leszedés, sokkal jobb inkább megelőzni.

nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem szedetem le minden hónapban 😄 csak így fejeztem ki a problémám súlyosságát. Sajnos nem lehet mit tenni a fogaimmal maximum ha héjat raknánk rá de ahhoz meg bánti kellene a fogzománcot és borzasztó drága.

Fogmosással nincs baj, rengeteg kefém van mert érzékeny az ínyem pl almátba nem tudok harapni szanaszét vág. Savval pedig nem tudok mit kezdeni általában kordában tartom. A sok szájvíz meg roncsolja a zomántoc.


Félévente mindig megyek szűrésre nemsokára megyek is emiatt a szürkülés miatt is.

nov. 20. 22:26
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Van, aki jobban hajlamos a fogkőre, valaki kevésbé, kinek mit dob a gép.


Használsz fogselymet? Fogkefe nem elég, az nem oldja meg a fogkő gondot. Nem fér be a fogkefe oda, ahol lesz a fogkő.

nov. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!