Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire számítsak a fogászaton?...

Mire számítsak a fogászaton? Már több mint egy éve volt, hogy a bal felső szemfogam mögött kettővel lévő talán kisőrlő fogam nagyon rosszalkodott.

Figyelt kérdés

Pár napig vagy talán egy hétig is fájt, enni nem tudtam rajta, ha a nyelvemmel megnyomtam akkor is fájt már. Ez elmúlt, viszont a szemem alatt kb. három centivel nyomás érzékeny lett az arcom, talán a gyökér végénél.

Akkor elmentem körzeti fogorvoshoz. Készített röntgent. Nem talált semmi kórosat, csupán annyit mondott, hogy nincs gyökércsatorna. Esetleg próbáljam meg jegelgetni. Kb. két hete azt vettem észre, hogy az ínyemen, vagy nem is tudom az még az ínyem-e. Jól fent ha a nyelvemmel végigsimítom enyhén grimaszolva van egy dudor, kézzel megnyoma fáj. Maga a fogam nem fáj, az arcom, ígyem se simán, csak ha megnyomom vagy kívülről az arcom, vagy azt a dudort a számban. Vajon mi lehet?


nov. 30. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Begyulladt gyökér?
nov. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Antibiotikum, gyökérkezelés.

Ha halogatod, húzás.

A gyulladás a gyökércsúcsnál lehet ( granulóma), a fog meg elhalhatott.

nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!