Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó 7. fog kihúzása mennyire...

Alsó 7. fog kihúzása mennyire fáj? Bölcsességfog már nincs mellette, illetve 6. fogként egy implantátumcsavar van mellette.

Figyelt kérdés

#húzás #alsó fog
dec. 1. 19:29
 1/8 A kérdező kommentje:
A húzás a jobb vagy a sebészi feltárás?
dec. 1. 19:52
 2/8 anonim ***** válasza:

Először csináltass egy fogasz CT-t vagy egy kis helyi felvételt a fogról. Abból megtudható ,hogy fog e fájni. Utána is csináltass egyet ,hogy az implantátum nem sérült e.

Miért kell kihúzni a fogat?

dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

szia, köszi a választ!

Implant műtét során "traumat" kapott ez a 7. fog es begyulladt a fogbél. Ez 2 hónapja volt. Vártunk eddig, hogy hátha megnyugszik az ideg, de sajnos egyre rosszabb..már olyan a fájdalom, hogy felkelt éjszaka, fekve rosszabb, egy ilyen feszítés van benne, szorítja valami a fogat...lehetne gyökérkezelni vagy húzni....de nem igazán bízok egy ilyen 7 fog gyökérkezelésében. Illetve mikroszkóposra 2 hét múlva lenne hely, nekem meg nagyon fáj:(

dec. 2. 06:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem az orvos panoráma röntgent kért. Mi látható a kis felvételről?
dec. 2. 06:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Kis felvételen látszódik az ideg árok és a pontosabb gyulladás mérete. Az is látszódik rajta ,hogy végig lett e kezelve a fog gyökere teljesen. Gyökér kezelések után ajánlott egy ilyen felvétel. Sokszor nem kezelik végig a gyökereket , általában az alakjuk miatt. Ha nem ér végig a kezelés lehet újra kellene kezelni és a gyulladás elmúlna. Szerintem várd meg a két hetet , hátha az az orvos meg tudja oldani.
dec. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
" traumát kapott" egy szóval túl közel fúrták a másik foghoz ami orvosi hiba...emiatt fogat vesztesz.
dec. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem volt ez a 7. fog még gyökérkezelve.
dec. 2. 11:32
 8/8 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy túl közel fúrták e... a röntgen szerint minden ok. CT-n is. De tény, hogy a műtét óta gyulladt be a 7. fogam.
dec. 2. 11:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!