Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Otthon el lehet távolítani a...

Otthon el lehet távolítani a fogkövet?

Figyelt kérdés

Ultrahangos fogkő eltávolítóval szeretném, a neten lehet kapni. Járok rendszeresen fogkő eltávolításra fogorvoshoz de nagyon drága és nekem havonta le lehetne szedni annyi van.

Ezt a típust néztem:



[link]


Működhet?



dec. 3. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
simán, csak kell hozzá egy kis kézügyesség.
dec. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Én is vettem, elég óvatosan csinálom és szemmel lathato a különbség.
dec. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tényleg ennek örülök. És mivel tudnám utána lepolírozni? És nektek milyen fajta van?
dec. 3. 18:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Régebben lehetett kapni ilyen sós fogkrémet. Pàr hét után elkezdett lepotyogni a nagyrésze szerintem evvel próbàld mert a géppel megsértheted a fogat az meg nagyobb bajt csinálhat
dec. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó sok munkát adtok majd a fogorvosoknak/parodontológusoknak, úgyhogy csak hajrá!

Az otthoni módszerekkel ugyanis az a baj, hogy vagy nem működnek, vagy működnek, csak a fogkő mellett árt az ínyednek és a fogadnak is.

Vegyük például ezt a belinkelt ultrahangos eszközt: nincs leírás róla hogy mekkora frekvencián mozog és nincs hozzá vízhűtés se. Nyilvánvalóan gyengébb, mint egy professzionális eszköz, épp ezért mit fog csinálni a laikus: majd jó erősen rányomja, végig karcolja a zománcot. Az ínyt pedig vagy végigégeti vagy nemes egyszerűséggel kikerüli az ínyt, mert nem számol vele hogy alatta is van fogkő.

A sós/hyperolos ilyen-olyan vegyszerekkel is ugyan az a baj: ami a fogkövet leszedi, az a zománcnak és az ínynek is árt.

Ha elfogadtok tőlem, mint dentálhigiénikustól egypár tanácsot, akkor nekem és a pácienseimmnek is ezek váltak be:

1. fél évente az állami rendelésen ingyen leszedik a fogkövedet. Ugyan olyan ultrahangos depurátorral dolgoznak, mint bármelyik magán rendelőben (ez kötelezően a szék tartozéka), maximum nem fordítanak rád annyi időt és energiát.

2. javítani kellene az otthoni szájápolási rutinon. Az ugyanis nem normális hogy havonta újratermelődik a fogkő. Tekintve hogy a fogkő annak a baktériumokkal teli lepedéknek a kikristályosodott formája, amit eleve a fogmosással szándékozunk lemosni a fogainkról. Vagyis logikus, hogy egy jó fogmosás (+ fogköztisztítás/fogselymezés) mellet nem fog annyi fogkő sem termelődni.

https://www.youtube.com/watch?v=D8Hg8TUtLiA

https://www.youtube.com/watch?v=SrePdlePwRM

https://www.youtube.com/watch?v=6yukBMaHwnk

dec. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!