Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosok, fogtechnikusok!...

Fogorvosok, fogtechnikusok! Napi háromszori fogmosás az már sok? Melyik a jobb, a napi két vagy három alkalommal végzett fogmosás?

Figyelt kérdés

A kérdés hagyományos, kézi fogkefével végzett fogmosásra vonatkozik. Közepes sörteerősség.


És hány percig? 3 alkalommal 3 percig vagy 3 alkalommal 2 percig, vagy 2 alkalommal 3 percig?


Az 5 perc az sok?



dec. 20. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a technika számít, nem a percek száma. És persze a fogkefe használata kevés.
dec. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fogakat nem időre mossuk, hanem tisztára! Tehát moshatod fél órán keresztül is, ha nem jól csinálod, akkor nem lesz tisztább a fogad. Ugyanakkor ha 2-3 perc alatt akarod végigmosni mind a 32 (vagy bölcsességfog nélkül 28) fogat, akkor garantált hogy nem lesz időd minden felszínt rendesen végigsöpörni.

A gyakoriság szerint naponta legalább egyszer, az esti fogmosásnál (amikor nem kell sietni) maximális tisztaságot kell elérni. Beleértve a nyelv és a fogközök tisztítását, mert ugye a fogak közé egyik csúcsmodern fogkefe/fogkrém sem férkőzik be, csak a fogköztisztító vagy a fogselyem. A reggeli vagy napközbeni fogmosás kiváló kiegészítője a jó szájhigiéniának, de az esti akkor is a legfontosabb.

dec. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia, nem tudom, hogy aktuális e még neked ez a kérdés, mindenképpen az elektromos fogkefét ajánlom neked. Napi 2x kell fogat mosni, lehetőleg egyből amikor felkelsz moss fogat, várj 30 percet, utána ehetsz, este ugyan így miután ettél vár 30 percet várj,és moss fogat. Este kell használni fogköz tisztító keféket. A két fogívünk 4 részre van osztva minden fog negyedben 30 másodpercet kell eltölteni, Az ideális idő tehát 2 perc. Amit még nagyon tudok javasolni, hogy vegyél elmex gélt, gyógyszertárba lehet kapni, heti egyszer kell használni, az esti fogmosás után, nagyon sokat tud segíteni, én is használom. Remélem segítettem, további kérdésért írj nyugodtan!😀
febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!