Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogat tömtek, de továbbra is...

Fogat tömtek, de továbbra is fáj az a fogam. Ez természetes?

Figyelt kérdés

3 hónapja tömték a fogamat magán rendelésen 40 ezerért (már nagy volt a lyuk rajta, bonyolult tömés / kezelés volt).


Viszont fáj a tömött fogam, és mintha most Karácsony óta még jobban fájna, főleg ha keményebbet eszek és ráharapok.


Ez természetes? Vagy ennek nem kéne érzékenynek lennie evés közben? Annak ellenére sem, hogy nagy és mély lyuk volt már rajta?


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.



dec. 27. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Hónapokig azért nem kellene fájnia. Pár napig esetleg. Nem kúrták el?
dec. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom, hogy max egy hónapig még érzékeny lehet a fog a tömés után, de ezt már én is soknak tartom, és direktbe fájni nem szabadna azért.
dec. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nemrégen tömték az egyik fogamat. Akkor a Doktornő elmondta, hogy lehetséges fogfájás a kezelés után, mert ahogy bezárja a lyukat, a baktériumok által felszabaduló gázok a lezárt fogat nyomhatják és ez fáj.

Ilyen esetben fájdalomcsillapítót ajánlott nekem, illetve hogy keressem fel, mert ha fáj, akkor gyökérkezelést kell csinálni, rosszabb esetben viszont a fogat húzni kell.

Én a helyedben felvenném a kapcsolatot a fogorvossal, aki tömte a fogamat és megérdeklődném, hogy ő erre mit tudna ajánlani.

dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj vissza a fogorvosodhoz mindenképp, valószínűleg meg fogják röntgenezni. Lehet, hogy kialakult egy gyökércsúcsi granuloma, annak a tünete a ráharapáskor jelentkező fájdalom.
dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a fogorvosom, hogy van akinek hónapokig is fáj ha nagyon nagy a tömés.
dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csiltass röntgent de másik orvossal nezesd meg. Az enyemet elrontotta
dec. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!