Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyenkor hogy van a fogszabály...

Ilyenkor hogy van a fogszabályzás? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha olyan harapásom van hogy a felső fogsorom hátrább van mint az alsó akkor a felső és alsó fogsorra is kell fogszabályzó? Vagy csak az egyikre? És mennyi ideig tart amíg kell erre használnom a fogszabályzót?

És kb egy ilyenre mennyibe kerül a fogszabályzó?



jan. 3. 21:31
 1/9 A kérdező kommentje:
És még azt hogy szlovákiában is vissza fizet belőle az állam (vagy pontosan nem tudom hogy ki) valamennyit?
jan. 3. 21:32
 2/9 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján jóval komplexebb harapási rendellenességed van, mint amit egy egyszerű fogszabályozással meg lehet oldani. Ha korán diagnosztizálnak (ovis korodban), akkor még lehet hogy megúszhattad volna egy kivehető fogszabályzóval. Így viszont felnőttként (gondolom az vagy, de ha 12 vagy már az is késő) már szinte biztos hogy állcsont műtét nélkül nem tudnák helyre hozni a harapásod.

Azért érdemes lenne elmenni egy fogszabályzó szakorvoshoz, hogy legalább a pontos diagnózist és ez alapján a lehetséges kezelési terveket ismertesse.

Kicsit bővebb leírás: [link]

jan. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem a felső fogsorom volt "szűkebb", repesztéses állcsont műtétem volt, majd alsó-felső fogszabalyzo. Sajnos több, mint 3 éve fent van, idén már valószínűleg lekerül.


Mivel nekem ez ilyen több éves sztori, aktuális árakról nem tudok nyilatkozni. Nem olcsó, sokáig tarthat, de összességében azért megéri.


Nekem pl annyira rossz helyen koptatták egymást a fogaim, hogy azt mondták, hogy 50 éves korom körül kifognak hullani. Érdekesség, hogy apukámnak 50 után nem sokkal tényleg tönkre ment az egész alsó fogsora.

jan. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de akkor biztos hogy állcsont műtét nélkül ezt nem lehet megcsinálni?
jan. 4. 11:06
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyébként nem a legrosszabb a helyzet mert ha összeharapok akkor a felső és alsó állkapcsom pont összeérnek vagyis pontosan egymás hegyet vannak (mert ugye a felsőnek kicsit előbbre kellene lennie) és a felső állkapcsom csak akkor megy az alsó mögé ha én azt akarom.


A fogorvosom amikor ezt az egészet mondta akkor nem hozott fel állcsont műtétet szóval nem tudom:

jan. 4. 11:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne fogorvost keress fel, hanem fogszabályzó szakorvost!
jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké köszi
jan. 4. 20:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy műtét szükséges.

Az ilyen rendellenességeket Angle III. osztályú eltérésnek nevezi a szakma és lehet fogeredetű (az állcsontod jó méretű, de a fogaid nem jó helyen vannak, ezért a felsők elé harapnak) vagy állcsont eredetű (amikor a felsó állcsontod túl kicsi az alsóhoz képest) és ezek kombinációja. Az igaz, hogy legtöbbször ezek az eltérések az állcsontokat érintik, de még ilyen esetben is van lehetőség fogszabályozó kezeléssel történő kompenzációra.


(Fontos az életkor is.)

jan. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyébként tini vagyok:)
jan. 5. 10:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!