Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökércsúcs rezekció nagyon...

Gyökércsúcs rezekció nagyon fájdalmas lesz?

Figyelt kérdés
Akinek csináltak már tudja milyen, nagy vágást ejtenek ilyenkor? Elképzelni sem tudom milyen fájdalmas lehet és rettegek tőle.
jan. 14. 16:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve mivel mindenképp gyökérkezelni is kell az adott fogat, megpróbálják majd úgy kitisztítani? Ha már úgyis fel fúrnak odáig. Valami ilyesmit mondtak de nem vagyok benne biztos mert sokkoltam kicsit.
jan. 14. 16:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítésben csinálják, ezért nem szokott fájni. Gyökérkezelt fogak gyökércsúcsát szokták rezekálni, de ha már a rezekció a terv, akkor lehet, hogy már gyökérkezelt fogról van szó.
jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem góc van a gyökér végén, az miatt van rá szükség. Illetve nem tudom mert úgy emlékszem az talán csak akkor fog kelleni ha gyökércsatornán keresztül nem tudja majd kitisztítani kezelésekkel, mert még nincs gyökérkezelve, de mindenképpen gyökérkezelni kell majd. Csak ettől a rezekciótól félek.
jan. 14. 19:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Fent a legelső fogamnál csinálták, ahogy vésték olyan volt, mintha kalapáccsal ki akarnák verni a fogaimat... Borzalmasan fájt, pedig csomó érzéstelenítőt kaptam.

Nekem el volt ferdülve a gyökércsúcs, emiatt simán nem tudták rendesen gyökérkezelni, ezért kellett ez.

jan. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De ki lehet birni? Persze gondoltam hogy nem jó érzés lesz, csak legyen elviselhető, meg ne 2óráig csinálják. Hát nem tudom nem lettem nyugodtabb! :S
jan. 15. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!