Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Körzeti fogorvos vagy magánorvos?

Körzeti fogorvos vagy magánorvos?

Figyelt kérdés

Sajnos mostanában anyagilag kicsit nehezebben jövök ki, így úgy döntöttem, hogy a körzeti fogorvoshoz megyek. Szerencsére a körzeti szakrendelőben vállalnak TB-re esztétikus fogtönést, gyökérkezelést és fogkőtelenítés is.

Az orvos nagyon kedves volt és első körben elküldött panoráma röntgenre.

A röntgenfelvétel alapján megállapította, hogy van 3 szuvas fogam, de szerencsére nem mélyek és nem szükséges gyökérkezelni, valamint szükségesnek látta a fogkőtelenítést is. Valamint javasolta a szájzuhany használatát.

Korábban magánorvosnál voltam pár éve aki több fogamat is tömte és az azon kezelésekre vonatkozó dokumentumokra mindenképpen szükségem lesz.

Eddig attól tartottam, hogy nagyobb a baj és ha magánorvos hoz mennék, az bizony több százezer forint lenne.

De most elgobdolkoztam rajta, hogy talán a fogkőtelenítést és pár tömést hónapról hónapra össze tudnám spórolni és elmehetnék a korábbi magánorvoshoz, aki már bevált és maximálisan megbízom benne.

Attól tartok, hogy itt a körzetinél kevésbé alaposak a túlterheltség miatt és esetleg elkerüli valami a doki figyelmét.

Ti hogy döntenétek a helyemben?



jan. 23. 09:15
A kérdező szavazást indított:
A körzeti fogorvos is biztos megfelelően megcsinálja.
Ha apránként, fél év alatt is sikerül csak, de inkább a magánorvos.
Mindenképpen a körzeti orvoshoz mennék, mindig oda járok, jó tapasztalataim vannak.
Sose mennék körzeti orvoshoz, nagyon elrontotta a fogamat. Soha többé!
Kizárólag magánorvos. Ha 1 évig is kell rá spórolnom: a semmi is jobb mint a TB alapú fogászati ellátás.
7 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a körzeti fogorvosomhoz járnék, ha kapnék időpontot, de itt sajnos csak a sürgős eseteket látják el, nincs kapacitás többre.
jan. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A körzeti dokik 90 százaléka rendel magánban is. Keress rá a doki nevére és a véleményekre.

Amúgy kb 120k lesz minimum magánban

jan. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nalunk nagyon ugyes a korzeti dokinéni. Megoldja pikk-pakk. Az erzestelenito beszurasat is profin csinalja. Bajba is voltam mikor elkoltoztunk mashova,de szerencsere meg tudtam tartani a lakcimet abban az utcaban. szoval a korzeti is lehet ugyes,szerintem.
jan. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elég egyértelmű, hogy anyagilag szűkösen vagy, akkor elmész a körzetihez, hiszen szimpatikusnak és alaposnak is találtad. Nyilván majd hosszútávon derül ki, hogy mennyire volt pontos, de hát erre szokták mondani, hogy éhes ember ne válogasson, plusz azért ha konkrétan talált kezelni való fogakat és azokat kezeli is, akkor mindenképpen előrébb vagy, mintha semmi sem történne. Aranyszabály, hogy a szájüregi problémák idővel mindig csak rosszabbodnak, nincs mire várni.
jan. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Attól tartok, hogy a körzeti orvos mivel nem tudja pontosan, hogy korábban a magánrendelőben pontosan hol és milyen tömések történtek, talán nem tudja olyan pontosan megállapítani, hogy mi a baj.

Az is nyugtalanít, hogy úgy gondolom, hogy ha valóban úgy volna, ahogyan mondja: csak 2-3 felszíni tömére van szükség, akkor miért van, hogy - a szerencsére nem túl erős - fájdalom kisugárzik a nyakam és a fejem felé is? Attól félek, hogy talán valamelyik meglévő töméssel lesz baj, amit talán a magánorvos, aki korábban megcsinálta és pontosan tudja, hogy mit meg hogyan tömött (valamilyen gyógyszeres tömés is volt egy olyan fogam esetén, amit majdnem gyökérkezelni kellett), tudna, de a körzeti orvos - mivel nem tudja - nem is gondol rá, hogy milyen problémák lehetnek vele.

Azon vacilálok, hogy annyit félre tudnék rá rakni, hogy havonta meglegyen egy tömés/fogkőtelenítés, így 4-5 hónap alatt minden megoldásra kerülne, és ha valamelyik melévő tömés okozza ezt a problémát, akkor azt is megfelelően tudnák kezelni.

Míg ha elmennék a körzetihez és megcsinálja, amiket látott, lehet, hogy a nem megfelelő tömés további fájdalmat okozna, amivel végül ismét a magánrendelőbe kéne mennem.

jan. 28. 10:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!