Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha veszek be hidroxizin...

Ha veszek be hidroxizin tartamú nyugtatót, lehet fogászati kezelésem?

Figyelt kérdés

Mai napon kezdtem el szorongásos és pánikzavarra szedni az Ataraxot pszichiáter által. Délután lenne egy fogászati kezelésem (gyökérkezelés alatt állok, de megeshet, hogy húzás lesz a vége). A pszichiáteremtől elfelejtettem megkérdezni, hogy kezelés előtt szedhetek-e be. Lesz valami probléma, ha esetleg az orvostól kapok érzéstelenítést vagy gyógyszert a foggyökérbe?


Természetesen fogok a székbe ülés előtt szólni neki is, ha esetleg bevenném a gyógyszert a kezelés előtt.



#nyugtató #fogorvos #Hidroxizin
jan. 25. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezt majd a fogorvostol is kerdezd meg, de nekem amikor en vettem be Xanaxot meg Rivotrilt (orvosi utasitas, nem lepem tul az adagot, meg felsoroltam a tobbi gyogyszert) egy mutetre, ami topikalis erzestelenites volt, elso kerdese a sebesznek az volt, hogy bevettem-e a ma reggeli gyogyszereimet - mondtam igen, mondta jo akkor csinalhatjuk. Kozben mondta onmagatol (maganban voltam), hogy azert nem baj, mert ez bar bekerul a veraramba, de elhanyagolhato koncentracioban es mire a szivhez erne addigra mar kb. nulla (nem igy mondta, ez volt a lenyege).


Hivd fel oket meg a dokidat aztan kesz. Esetleg egy gyogyszertarat, es ott telefonon kulon kerd a gyogyszereszt, mert a pultosok azok "szakasszisztensek" (penztarosok) es nem ertenek egyaltalan a biokemiahoz, farmakologiahoz max annyira mint te, hogy ha 38.6 fokos a lazad beveszel egy algopyrint. A gyogyszeresz az, aki intezi a nyilvantartasokat, esetleg ha fokozottan ellenorzott szereket adtak ki azt csak o adhatja ki es o neki kell inteznie, atneznie a korabbi papirokat es utana adhatja ki (pl Ritalin). O kesziti el a magisztralis keszitmenyeket meg ilyenek.


Ha nagyon fontoskodni akar a penztaros, akkor kerdezd meg tole, hogy egy farmakologiai kerdesed lenne a hidroxizinnal kapcsolatban, ha tud valaszolni es nem rezeg a hangja, hanem keni-vagja akkor o a gyogyszeresz, neha o is beszall a penztarosdiba amugy. De tisztazni kell, hogy kivel beszelsz.

jan. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet.
jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!