Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fehér fogtömésből létetik...

Fehér fogtömésből létetik többféle?

Figyelt kérdés
Fehér töméssel tömték a hátsó fogaimat (ingyenes volt), de a tömés színe nagyon elüt a fogam színétől. Úgy néz ki, mintha rágó ragadt volna a fogaimba. Végleges tömés, nem próba. A neten nézelődtem, a fehér tömések ott mind fogszínűek.

febr. 6. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen létezik többféle TB finanszírozásban is. Ha volt benne régen amalgám, attól is lehet furcsább a színe.
febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem volt benne amalgám azelőtt. Ha van fogszínú tömőanyag is, nem azt lett volna ésszerű használni? Vagy lehet, hogy a fogorvosomnak nincs olyan. Vagy nagyobb tömés esetén nem használható...
febr. 6. 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én körzeti fogorvosom legalább kétféle fehér tömést használ. Az egyik ilyen kis fecskendőben van, különböző színekben, nekem mindig A2-vel töm, de a múltkor kifogyott és A3-mal fejezte be. Erre rávilágít egy lámpával és attól köt meg. Ez a szebbik variáns.


A másikat szerintem úgy keveri ki az asszisztens, bár nem tudtam teljesen megfigyelni. Ezt nem lámpázzák, és 2 órát várni kell, hogy kössön. Csak hátsó fogba használják. Nagyon elüt a fogtól, nem csak a színe más, de nem csillan úgy, mint a fog, nincs az a kis áttetszősége, érdesebb is. Több volt vele a problémám is, letört belőle darab, ilyesmi.

febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!