Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha az antibiotikum leviszi a...

Ha az antibiotikum leviszi a gyulladást a fogamon, akkor az már nem fog visszajönni? Csak mert 1 doboz Dalacint kaptam, napi 2x1-be, ami egy hét alatt el fog fogyni, viszont a fogorvoshoz csak 2,5 hét múlva kaptam időpontot.

Figyelt kérdés

Brutális fogfájással kerestem fel a fogorvosom, mivel sejthető volt hogy be van gyulladva, ezért nem kezdte el a gyökérkezelést.


Pár napra rá a röntgenen kiderült, hogy kívülről nem látható, mély szuvasodás van benne, valamint az alja egy picit be van gyulladva, de tályog meg góc szerencsére nincs. Ekkorra az általános fájdalom már úgy ahogy elmúlt, viszont bármilyen érintésre, a legkisebb harapásra is úgy belenyilall a fájdalom, hogy az elképesztő. Meg lett állapítva a fogbélelhalás ténye. Jelenleg annyit tudott csinálni, hogy pár szuri után megnyitotta a fogat, de nem fúrt bele a gyökércsatornába mert azt nem bírtam volna ki még érzéstelenítésben sem, hanem egy olyan anyagot tett bele, ami szépen a napok során penetrálódik a fogbélben és felgyorsítja a fogbélelhalást, így amikor legközelebb megyek 2,5 hét múlva, már érzéstelenítő sem fog kelleni a gyökérkezeléshez.


Igen ám, csak amire letelik az a 2,5 hét, már bőven elfogyott Dalacin, és félek, hogy addigra a fogam alján visszajön a gyulladás. Szerintetek most kezdjem el szedni, vagy majd csak olyan 1 hét múlva, hogy pont addigra fogyjon el, mire újra mennem kell? Az orvos nem mondott erről semmit, csak simán felírta a napi 2x1-et, a gyógyszertárban meg egy dobozzal adtak csak.


Köszönöm a válaszokat!



febr. 13. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
1 doboznál többet nem írnak fel.
febr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kezdd el szedni. Ha leviszi a gyulladást, az nem néhány nap alatt tér vissza.

Nekem egyszer azt mondta egy fogász, hogy egy-két hónapig simán rendben lesz utána.


(December elején történt az eset, kb. sírtam a fájdalomtól, se magán se sztk nem akart vállalni már, majd csak januárban, mikor a Mária utcában kötöttem ki vele, ott mondta a doki, hogyha beszedem az antibiotikumot és leviszi a gyulladást, akkor semmi bajom nem lesz ünnep alatt meg újévig, nem fog fájni és nyugodtan kivárhatom az időpontjaimat.)

febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az elmúlt időszakban nekem is problémám volt vele, már szajzáram volt, annyira be volt gyulladva.

Kaptam antibiotikumot, pár napig szedtem, jobban lettem. Majd ujra begyulladt 1-2 héten belül, ismét szedtem az utolsó szem után 2 nappal pedig megműtötték.


Ha a napokban begyullad ujra kell szedni. 😆

A gyomrom ki van, de legalább a fog probléma elmúlt. (Bölcsességfog)

febr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!