Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire könnyen esik ki a...

Mennyire könnyen esik ki a vérdugó?

Figyelt kérdés
Ma 9 körül húzták az egyik felső rágófogamat. Az orvos mondta, hogy zsibbadás elmúlása után már enni is lehet, de én még inni sem merek azóta.
febr. 16. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan ihatsz, és ehetsz is már. Ne aggódj, nem esik ki olyan könnyen. Rágni kell, ha nem akarsz szájzárat, ne csak folyékonyat egyél.


Nekem tavaly húztak ki felső fogat, simán ettem már aznap délután, ezekre azért figyelj, nekem ezeket mind a fogorvos mondta:


Ne igyál szívószállal.

Ne igyál forró, szénsavasat, alkoholt.

Ne egyél tejterméket pár napig, a bacik jobban elszaporodnak tőle a szájba.


Ne öblögess este fogmosásnál, 1 hétig. Vedd a vizet a szádba, döntsd oldalra a fejed, ide-oda, majd oldalt döntve a fejed csurgasd ki a vizet. Tehát ne zubogtass egy hétig, nekem ezt a fogorvos mondta, meg is mutatta, hogy kell, jófej volt.


Használj Curasept vagy Orsós öblögetőt 2 hétig, Listerine és társait tilos. Ugyanúgy, mint a vizet, oldalra döntögesd a fejed, benne a szájvízzel, majd oldalt csurgasd ki.


Óvatosan fújj orrot.


Ne piszkáld a helyét, még a nyelveddel se.

febr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és jobbulást :) 2 hét múlva már alig fogsz rá emlékezni :)
febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csak ennyit mondtak, hogy ne öblögessek nagyon. Mondjuk arra nem emlékszem, mikor ettem először, de gyanítom legkésőbb másnap már biztos. (Nekem HAT órán keresztül nem múlt el a zsibbadás, nem biztos, hogy aznap ettem, úgy rémlik elmentem aludni inkább.)
febr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nagyon hasznos votl. Fogmosásnál a mellette lévő fogat mennyire lehet mosni? Mindkét oldalon van és bem tudom, hogy a hátsót elérnem-e úgy, hogy a sebhez ne érjek.
febr. 16. 14:30
 5/6 A kérdező kommentje:

#3 Neked is köszönöm.


Tényleg az alvás. Még feküdni sem mertem csak ülni. Alvásnál mire kell figyelni?

febr. 16. 14:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Én aznap nem mostam meg a mellette lévő fogat, csak másnaptól mertem, de akkor is csak nagyon óvatosan. Nem a világ vége, ha a hátsót nem mosod meg 1-2 napig.


Én a másik oldalamon aludtam direkt. Legyen bekészítve éjszakára fájdalomcsillapító magad mellé, mert van, akinek éjszaka elkezd hirtelen fájni.


Emeld meg kissé a fejed pár napid, aludj magasabb párnán.

febr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!