Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Használjak szájvizet foghúzás...

Használjak szájvizet foghúzás után?

Figyelt kérdés
A fogorvosom nem mondott erről semmit, de sok helyen azt írják érdemes lehet.

febr. 19. 13:03
 1/5 anonim válasza:
0%

Foghúzás után nagyon fontos a szájhigiénia fenntartása, azonban a szájvíz használata ebben az időszakban különös figyelmet igényel. A foghúzást követő első napokban a sebgyógyulás elősegítése érdekében általában azt javasolják, hogy kerüljük a szájvíz használata, különösen az alkoholt tartalmazó termékeket, mert ezek irritálhatják a sebet és akadályozhatják a gyógyulási folyamatot.


Helyette gyakran ajánlják a sós vízzel való öblögetést, ami segíthet a száj tisztán tartásában és a gyulladás csökkentésében anélkül, hogy irritálná a sebet. Az öblögetéshez keverjen el egy teáskanál sót egy pohár langyos vízben, és naponta többször óvatosan öblögessen vele.


A fogorvos vagy szájsebész által adott utasításokat mindig be kell tartani, mivel ők ismerik a konkrét eseted részleteit. Ha bizonytalan vagy a szájvíz használatát illetően, vagy ha a gyógyulás során bármilyen problémát észlelsz, mindenképpen fordulj a kezelőorvosodhoz vagy egy szakemberhez tanácsért.


Ha a fogorvosod nem adott konkrét utasításokat a szájvíz használatával kapcsolatban, érdemes lehet visszahívni őket egy gyors konzultációért, hogy megerősítsd, számodra megfelelő-e a szájvíz használata és ha igen, milyen típust javasolnak.

febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban nem szabad öblögetni 3-4 napig utána, úgyhogy nem jó ötlet.
febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#1 Csaknem ChatGPT válasza?
febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én úgy szoktam, hogy csak simán kifolyatom a vizet a számból, tehát nem erőteljesen öblögetek. Ezt így szabad nem? Pl. fogmosás után


Szájvízzel is lehetne gondolom, de akkor nem erőltetem szerintem.

febr. 19. 15:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Foghúzás után TILOS öblögetni. Ez vonatkozik az összes szájvízre, a sós vízre és a pálinkára is!

A fogorvosod sem öblíti át a húzás után semmivel, mert a vér szépen megalvad a seben és lezárja a kórokozók elől. Ha öblögetsz, azzal lemosod a sebet védő véralvadékot és pont emiatt fog elfertőződni.

febr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!