Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kaptam antibiotikumot a...

Kaptam antibiotikumot a fogamra, akkor is kezdjem el szedni, ha azóta már teljesen elmúlt a fájdalom? Nincs bedagadva meg semmi, lázas sem vagyok, lehet elmúlt magától?

Figyelt kérdés

Elvileg a röntgenen egy nagyon minimális gyulladás látszott csak a gyökérnél, inkább a fogbél volt pusztulóban és az fájt nagyon. Gyökérkezelni kell majd a fogamat, viszont nem kezdett bele a doki, csak valami büdös anyagot tett a fogamba, majd írt fel Dalacint de nem váltottam ki azonnal.


A fogorvosi vizit után pár nappal teljesen megszunt a fájdalom, már csak ráharapásra érzékeny a fog, de elvileg fogbélelhalásnál ez normális.


Nincs feldagadva az arcom, nem lüktet, nem fáj. Ettol még be lehet gyulladva? Vagy akkor mindenképp fájna?


Csak azért dilemma ez nekem mert nagyon gyenge a gyomrom ( még probiotikum mellett is ) és nem akarom szétbarmolni antibiotikummal, ha nem muszáj, mert utána néha még hetekig hónapokig fáj és megy a hasam.


Másrészrol meg azt sem akarom, hogy a gyulladás miatt ( ha egyáltalán még ott van ) nagyon fájjon a kezelés. El tud múlni magától egy ilyen kisebb gyulladás, vagy kizárólag csak antibiotikummal?


Köszönöm a válaszokat!



febr. 20. 06:33
 1/4 anonim válasza:
66%
A gyulladás bármikor újra fellobbanhat egy beteg fognál. Fogászati asszisztensként javaslom, hogy szedd be a Dalacint. Én megkérdezném a fogorvosomat is ez ügyben. Jobbulást!
febr. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

🤦‍♀️

Nem, be ne szedd, várd ki, hogy tovább terjedjen a gyulladás és sorba kelljen miatta kihúzni 5-6 fogat.

Nem, aranyoskám, a gyulladás nem szűnt meg, csak a fog megnyitásával ideiglenesen enyhültek a tünetek.


De végül is az sem gond, ha nem szeded be az antibiotikumot, ahogy monfani szokás: "Aki hüle..."

febr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért nem fáj, mert elhalt az ideg. Ettôl a baktériumok még ott vannak, ha nem akarod, hogy szétterjedjen a fertôzés, szedd be az antibiotikumot.
febr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most hívott vissza a fogorvosom, azt mondta, hogy amennyiben semmi panasz nincs, se duzzanat, se láz, se fájdalom, se nyirokcsomó megnagyobbodás, akkor teljesen felesleges beszedni az antibiotikumot.


Jovoheten még elküld majd egy röntgenre biztos ami biztos, de szerinte már nincs gyulladásban. Ahogy a kérdésben is írtam, egy nagyon minimális gyulladás látszott csak, mikor legutóbb voltam. Azt mondta azért nem árt, hogy itthon van a Dalacin, ha bármilyen panasz jelentkezik, kezdjem el szedni.

febr. 20. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!