Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pánikbetegség miatt nem merek...

Pánikbetegség miatt nem merek fogorvoshoz menni, mit tegyek? Kezelik, de nem túl nagy sikerrel?

Figyelt kérdés

Mindig volt egy kis pánikom, mindig is tartottam picit a fogorvostól, de mindkettőt kordában bírtam tartani. A pánikbetegségem nem volt vészes, fogorvoshoz meg bár szorongva, de mindig el bírtam menni. Szép, ápolt fogaim vannak, meg vannak szabályozva, ezért butaság lenne most hagyni elromlani őket.

1 éve voltam utoljára. Rám férne már egy fogkőleszedés+kiesett egy tömésem. Tudom, hogy nem nagy beavatkozás egyik sem, mégis olyan szintű pánik uralkodik már csak attól rajtam, hogy az utcára lépjek, hogy egyenesen rosszul vagyok annak a gondolatától, hogy ilyen kiszolgáltott, kellemetlen helyzetben legyek, mint a fogászat.

Jelenleg antidepresszánst szedek, de nem sokat javulok. Pszichoterápiára is járok. Sajnos ott tartok, hogy mindentől félek, szociális szorongásom van, de a fogorvos lenne most esedékes.


márc. 17. 08:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Felhivhatod a fogorvost és elmondhatod neki a problémádat. Szintén panikbeteg vagyok plusz mellé irreálisan félek a fogorvostol. 3 éve találtam egy jót, azóta hozzá járok. Első alkalommal konkrétan csak beszélgettünk, az sokat segített. Amúgy ő pl egyedül dolgozik, nincs asszisztense, és kb folyamatosan magyarázza mit csinál. Szüneteket tart, kerdezget, nagyon ügyesen tereli el a figyelmet
márc. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyeztess a terapeutáddal és a fogorvossal. Én régen pánikos voltam, de a fogorvostól való félelem az sokáig megmaradt. Egy órás szájsebészeti műtét várt rám, képzelheted... A szájsebész javasolta, hogy előtte vegyek be egy szem Xanaxot, mindketten jobban járunk, neki se jó ideges beteget kezelni. Mivel egyébként nem szedek, nagyon jól hatott, végigvigyorogtam az egy órás fogeltávolítást. Azóta pedig már Xanax sem kell.
márc. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!