Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt fogat lehet gyökérkez...

Gyulladt fogat lehet gyökérkezelni? Ha igen, nagyon fájdalmas?

Figyelt kérdés
márc. 24. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Előbb a gyulladast kell megszuntetni
márc. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ugyanezzel a foggal volt már problémám 2 hónapja, kaptam rá antiobiotikumot, nem használt akkor semmilyen fájdalomcsillapitó, annyira fájt. Utána kaptam gyógyszeres tömést, és azzal nem fájt, utána a véglegeset, csak az kiesett sajnos rágózás közben, és most tömettem be csütörtökön magán fogorvosnál, mivel a körzeti elment nyugdíjba.
márc. 24. 10:40
 3/6 A kérdező kommentje:
Most meg az a problémám hogy enyhén fáj, de ráharapni nem tudok. Ez mindenképp gyulladt fog tünete lehet?
márc. 24. 10:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Nemcsak az lehet. Az ilyen mély, friss tömés normális esetben is fájhat pár napig.
márc. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hasonló cipőben jártam, tömés után elkezdett fájni, megröntgenezték, azt mondták nem indokolja semmi, kaptam antibiotikumot. Ha nem múlik el gyökérkezelni kell. Az erős fájdalom mérséklődött (cca 2 héten belül), de nem múlt el teljesen. Viselhető volt, de rágni nem nagyon tudtam vele.

Kb. 1 hónapot voltam így, egyszer még utána visszajött pár napra egy kellemetlenebb fájdalom. Már azon gondolkoztam vissza kell mennem, amikor megszünt a fájdalom, 2 hete már rágni is gond nélkül tudok.

Az egész mizéria december közepén indult. Érthetetlen.

Szerintem gyulladásban nem csinálnak gyökérkezelést. Én várnék még, hátha rendbe jön, de én nagyon parázok a fogorvostól.

márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez azért nagyban függ a diagnózistól is. Itt gyakorin pl a gyulladás egyenlő antibiotikummal, miközben például egy fogbélgyulladásra kifejezetten nem ajánlott, szakmai hiba felírni, holott tipikusan egy fájdalmas kórkép, esetlegesen maga a gyökérkezelése is az tud lenni, ha sajnos éppen olyan stádiumban van. Mivel leírásod alapján egyáltalán nem egyértelmű, hogy pontosan mi a gond, így a kérdésedre nem lehet használható választ adni. Egyébiránt gyökérkezelni bármit lehet, a kérdés az, hogy a diagnózisra ez-e a terápia ÉS amúgy miként restaurálható a fog.
márc. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!