Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos. Ilyenkor mi a...

Fogorvos. Ilyenkor mi a teendő?! Hívjam fel és lehet, hogy nem fogad vagy csak egyszerűen be kell menni a rendelőbe? Meg fogja csinálni holnap a fogamat? És még ájulós is vagyok. Csak holnap tudok menni. Részletek lent.

Figyelt kérdés

Vagy a fogamból, vagy a fogtömésből tört le egy darab.

Ezzel a problémával holnap bejelentkezés nélkül elmehetek a fogorvoshoz? Mármint fog fogadni? Vagy előre be kell jelentkezni minden esetben?

Kicsit fáj is.


Nem szoktam járni fogorvoshoz, mert nagyon jók a fogaim (legalábbis eddig azok voltak). Utoljára 13 évesen voltam úgy fogorvosnál, hogy csinált is valamit, mármint tömést, most pedig felnőtt vagyok.

Van pár betegségem, ami ájulással járhat, ráadásul szerintem tűfóbiás is vagyok, úgyhogy nagyon valószínű, hogy elájulok, ha bead egy érzéstelenítőt.

Ilyenkor mit szoktak csinálni? Illetve én mit tudok csinálni? Annyit gondolok, hogy szólok, hogy "ájulós" vagyok, de mit tud azzal kezdeni? Ott fogok elájulni a fogorvosi székben? 13 évesen ugyanis az történt.


Ugye, vérvételkor is szólok előre, de ott le tudnak fektetni egy ágyra és úgy veszik le a vért. Tehát az más. Utána pedig lábemelés. De a fogorvosnál?!


Ha van itt fogorvos vagy asszisztens vagy hasonló ájulós ember, akinek van tapasztalata ezen a téren, írjatok legyetek szívesek!


És kérlek, ne osszatok, így is elég nyűg ez az egész.



ápr. 11. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:

A fogorvosi széket is le lehet fektetni. Amúgy szokott lenni ilyen zseléjük, amivel be tudja kenni előtte, és akkor még a szúrást sem érzed. Esetleg ez+becsukod a szemed, így nem látsz tűt, az nem segít valamennyit?


Időpontot kell kérni, az szinte biztos. De ha odatelefonálsz, megmondják, hogy kell-e.

ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sztk rendelésnél, ha nem haldokolsz fog gyulladástòl, nem hinném, hogy azonnal lesz szabad időpontja, azt meg pont lesz@rja, hogy félsz a tűtől, max felajánlja, hogy nem kötelező az érzéstelenítő.
ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Időpontot minden orvosnál kérni kell.
ápr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

"azt meg pont lesz@rja, hogy félsz a tűtől"


Hát azért nem, nyilván fontos tudnia, hogy például számítson ájulásra.

ápr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
ápr. 12. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:

2!

Egyrészről egy jobb magánrendelő is megengedheti magának, hogy akut panasszal ne fogadjon, hiszen nincs rá kapacitás. Vannak helyek, amelyek fel vannak erre szerelkezve, vagy direkt ez a profiljuk, de általában minekután végig vannak írva beteggel, ezért ők azok, akik akutan nem tudnak valójában fogadni, míg a körzetesnek kötelessége.

Másrészről a fájdalommentes kezelés - kapaszkodjunk meg - nem csak a beteg érdeke, hanem legalább annyira az orvosé is. Nemhogy dolgozni nem lehet úgy, hogy ha a beteg ide oda rángatja a fejét a fájdalomtól, de rendkívül balesetveszélyes is magára az orvosra nézve, azonkívül próbáljál meg te úgy bármilyen BÁRMILYEN munkát végezni, hogy ha közben 200 decibellel visítoznak az arcodba. Kezd már unalmas lenni ez a "fúj fúj sztk", még szerencse, hogy 1-2 évtized, és már nem lesz elérhető, mert sikerült ezt is jól lezülleszteni a magyar eü-ben. Azt majd az a sok ember hova megy, akinek nem lesz 30 ezer forintja foghúzásra, nem hogy ennek többszöröse egyéb kezelésekre - hát majd kiderül.

ápr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!