Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Honnan tudhatom biztosra,...

Honnan tudhatom biztosra, hogy gennyes a foghúzás helye?

Figyelt kérdés

máj. 22. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:

A genny általában gyulladásos helyen jelenik meg. A gyulladást fogaknál baktériumok és gombák okozzák, amik mindig jelen vannak a szádban kisebb nagyobb mennyiségben, csak most egy nyílt sebed van, ezért be tudnak kerülni a sebbe és ott elkezdik károsítani a szöveteket. A genny valójában elhalt baktériumokból és az immunrendszered által termelt elhalt falósejtekből áll (a falósejt bekebelezi a bacikat, semlegesiti őket, majd maga is elpusztul).

A színe általában fehéres-sárgás-barnás, esetleg kicsit véres. Foghúzás után kisebb és közepes gyulladás teljesen természetes, így a gennyesedés is pár napig. Ez annak a jele, hogy az immunrendszered védekezik a bacik ellen, amik a sebbe el akarnak szaporodni. Nekem 2 hete volt bölcsességfog műtétem, még mindig fáj kicsit, első 3-4 napban szivárgott a genny a sebből. ne nyomkodd az arcodat, de én ahogy picit megnyomtam a duzzanatot húzás utáni napon, a sebből ez a gennyes, büdi trutyi jött ki, de ez magától is távozik normál esetben. Ez természetes, de ha mondjuk egy hét után is tapasztalod, a fájdalom és a gyulladás fokozódik, akkor vissza kell menni a fogorvoshoz, mert a bacik (átmenetileg) nyerésre állnak.

Onnan veszed észre leginkább, hogy genny szivárog a sebből, hogy ha a húzás után másnap megtisztítod a fogadidat (a húzás mellettit is kell húzás után 1-2 nappal már), akkor amint elillan a fogkrém íze, fura savanykás-édeskés ízt érzel a szádban és a leheted büdös, de annyira, mint egy rohadó tetemnek :P

A sebet ne szívogasd, ne öblögess, de a gennyet érdemes finoman eltávolítani, de ne ujjal vagy más eszközzel. Ehhez első napokban sima vízzel, 2-3 nap után erre való szájvízzel NEM ÖBLÖGETVE és szívogatva megmosod a seb helyét (Cordysol, vagy Curasept való erre, vény nélkül kapható). Veszel a szádba egy kis szájvizet fogmosás után és a fejed oldalra billentésével odafolyatod a sebhez, majd ide oda billegetve a fejedet kicsit odamosol vele. Nem fogja csípni.

máj. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tegnap szereztem be corsodylt, este már használtam is fogmosás után. Fájdalmam egyáltalán nincs, csak néha ez a nagyon büdös szag. Szivárogni nem szivárog, mert az ízét nem érzem. Köszönöm a részletes választ, és jobbulást neked!
máj. 23. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!