Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fogam elszineződik?

Gyökérkezelt fogam elszineződik?

Figyelt kérdés
Az alsó fogsoromon pont a középső 2 fogam gyökérkezelve lett. 2 hét után miután le szedte a fogkövet nagyon csúnyán elszineződőtt pedig olyan fogkrémet használok amit ő mondott olyan fogselymet és száj vízet is amit ő mondott egyik se olcsó de nagyon durván nem is sárga inkább csúnya barnák a 2 gyökérkezelt fogam nagyon kellemetlen mert pont elől van és durván el üt a többi színétől. A fogorvos a fogkővet mondta de könyörgöm 2 hét alatt így el színezte volna ezt egyszerűen nem hiszem el teljesen bele vagyok már betegedve mert úgy érzem csak feleslegesen dobálom ki a pénzt mert nagyon csúnya és sírhatnékom van mikor látom. Én arra gyanakszom hogy a benne lévő anyag miatt színeződik el de a fogorvos ezt határozottan cáfolta. Valakinek esetleg vmi tapasztalat????

máj. 26. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyökérkezelt fog mindig elszíneződik. Nem tudsz mit tenni. A legegyszerűbb megoldás ha zavar az elszíneződés hogy koronát kell tetetni a fogra.
máj. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Kihal, nincs gyökere belseje . Ezért felesleges gócnak bent hagyni vagy tömje natúr vagy húzzák ki ne kezelgessék.
máj. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A góc meg szűnt a röntgen ezt mutatta igazán nincs vele semmi baj csak az elszineződés. A fogorvos nem ajánlotta a fehérítést mert szerinte utána el fog törni csak erre a 2 fogra több mint 120 ezret áldoztam szóval teljesen készen vagyok.
máj. 26. 13:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Peched van, ez alkati kérdés. Nekem öt gyökérkezelt van és egyik sincs elszíneződve. Egészségi szempontból jobb, ha így hagyod, esztétikaiból nem biztos. És persze a lelki egészség is egészség. Én beletörődnék és kész mert nekem fontosabb hogy saját fog maradjon amíg lehet, de neked lehet hogy mások a prioritásaid.
máj. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gyökérketelt fog az halott fog. Idő kérdése, és nennie kell. De ez lehet 20 év is.
máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A 4/5 ös válaszoló jól írta, hogy ez inkább lelkileg visel meg és valószínűleg korona lesz a vége. Az a poén hogy több fogam is van gyökér kezelve és egyik sincs elszineződve csak ez a kettő ami pont elől van és nekem ez így nagyon nem fér bele. De köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek ment a zöld.
máj. 26. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!