Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő alatt nyomhatja...

Mennyi idő alatt nyomhatja össze az fogsor a bölcsesség fog?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Tegnap arra lettem figyelmes, hogy a jobb 3-as (azt hiszem ez szemfog) csálébban áll, mint régen. És jelentősen. Eddig valahogy nem tűnt fel. Elképzelhető, hogy nyomja az egész sort a bölcsességfog? Mostanában jópárszor voltam fogorvosnál, csinált röngtent, ahol azt mondta, hogy szépen nől a bölcsesség fog, egyenes, nem kell bántani. Attól félek, hogy szétnyomja az egész sort... Nem kellene ennek fájnia, ahogy tolja? Én képzelem csak, hogy nyomott rajta?


Illetve, ha ilyen gyorsan képes tolni a fogakat, a fogszabályozás hogyhogy nem mehet ilyen gyorsan végbe??


2010. nov. 13. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is ilyen gondjaim voltak. Felül egy kicsit összenyomta az első 2t, alul meg elnyomta az egészet az egyik irányba. És a mi a legfurább, h alul nekem fel se tűnt, hogy teljesen elmozdult a fogsorom, mert ugye mosolygáskor nem látszik, meg amúgy se nézem. És nem is fájt, kicsit se. Most fogszabályzóm van, alul felül. Felül sztem max 1 év lesz kb, az nem olyan vészes, alul viszont...:S

Amúgy a fogszabályzóban egy vékony dróttal csinálnak mindent, az azért nincs olyan erős, mint egy bölcsesség fog. :) Figyelgesd, esetleg kérdezz rá a dokinál, h ő mit gondol. Ha vannak régebbi röntgeneid, hasonlítsd össze őket.

20L

2010. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi a választ. Mennyibe került neked ez a fogszabályozás? (kompletten)
2010. nov. 13. 12:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam két hónap alatt lett teljes káosz a számban. Az a baj, hogy mire feleszméltem, hogy baj van, már annyira kint volt a fog, hogy nem segített volna az eltávolítása, most már hármat kéne kivenni, mert ennyi áll borzasztó csálén, de nem lenne pénzem pótoltatni, úgyhogy marad a rossz rágás. látszani szerencsére nem látszik, elöl még szebbek is lettek a fogaim, mert megszűnt a rés köztük, de hátul a bölcsességfogam kicsit kifelé áll, az előtte lévő kettőt meg befelé nyomta, így alig észrevehetően pösze vagyok (de tényleg alig feltűnő) és sajnos a rágásban nagyon akadályoz, a felettük lévő fogak meg gyorsan lyukadnak. :( Azelőtt semmi baj nem volt.
2010. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
240ezer a fogszabályzó felülre+alulra. 7ezer egy kontroll soronként. Plusz egy csomó röntgen, meg miegymás. Szal SOK...:S
2010. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem Te képzelted be, valószínűleg így is történt. Elképzelhető, hogy annyira kevés hely volt a bölcsességfogadnak, hogy növekedéskor elmozdította, torlasztotta a többi fogat.

A fogszabályzás nem történhet gyorsan, mert kilazulnának a fogak.

2010. nov. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!