Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvos aztmondta h a...

A fogorvos aztmondta h a kihúzott fogam helyére csináltassak foginplantátumot.17éves lány vagyok. Olvastam róla. és félnék. Nagyon fáj? Valakinek bevált?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha megengedheted magadnak anyagilag, szerintem csináltass. Be fog válni, olyan mintha rendes fogad lenne. Vagy talán 1-2 évet várj még vele, de szerintem ha megkérdezel néhány fogorvost aki csinál ilyet, megmondják. Amúgy hol lenne? elöl, hátul..?
2010. nov. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

a bal hátsó 6osom.

de nagyon fáj:S??

2010. nov. 16. 17:49
 3/12 A kérdező kommentje:
ja és felül
2010. nov. 16. 17:49
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Én alulról huzattam ki egy fogamat, a doki nekem is azt mondta,de nem csináltatok. Pénzkidobás,rágni így is jól tudok.
2010. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza az előző válaszolónak! Nem pénzkidobás, ugyanis ha kihúznak egy fogat és az huzamosabb ideig nincs pótolva, akkor a fogsor statikailag meggyengül, elkezdenek a fogak vándorolni, s végül majd mind kipotyog. Szóval mindenképpen pótoltasd!
2010. nov. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem is kell kettőt pótolni..de nagyon drága:S
2010. nov. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

ja nekünk is azon áll a balhé.

hogy ugyabár meglett csinálva jóra a fogam szabályozóval az procelán volt 2évig volt fenn, benne volt4-500ezerbe.

és egy fogpótlásért sajnálunk 10a-120at költeni...meg félnék is meg nemis akarnám.

de attól is félek hogy milesz így a fogsorommal:(

2010. nov. 16. 21:33
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem pénzkidobás fogat pótoltatni, és pláne nem felesleges.

Most még lehet, hogy jól tudsz rágni, de az évek múltán a szomszédos fogak be fognak dőlni a hiány irányába, így "összeomlik" az egész harapásod. A szomszédos fogak nem fognak (jól) érintkezni a felső párjukkal, és a helyhiány fölött lévő fog pedig el fog kezdeni "kijjebb nőni", ugyanis nincs, ami alulról támassza.


[link]


Itt a kép, bár itt még csak a felső párja nőtt kijjebb, az oldalsók még nem dőltek be.



Egyébként a kérdezőnek: a lehető legjobb megoldás az implantátum.

De lehetne egy kérdésem? Mikor vették le a fogszabályozódat? Mert ha csak 17 éves vagy és 2 évig volt rögzítetted, akkor hogy tudott annyira elromlani a fogad, hogy ne tudják megmenteni?

2010. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
hidd el hogy megéri pótolni! ha már ennyit ráköltöttetek a fogadra akkor ne hagyd kárba veszni! velem is ez a helyzet, mert én is fogszabályzós vagyok huzamosabb ideje nekünk is benne volt 300 ezerbe. igaz nekem most egy bölcsességsog műtétre lenne szükségem. mert kiderült hogy ha majd elkezd kinőni a bölcsességfogam újra összetolja a fogaimat. :(
2010. nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megint első vagyok: ha anyagi akadálya nincs, akkor csináltasd meg. Fájni fog, de nem sokáig, esetleg kérhetsz rá fájdalomcsillapítót is. A korod miatt azért kérdezd meg orvostól is, nem veszíthetsz vele semmit.
2010. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!