Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig normális az, hogy a...

Meddig normális az, hogy a tömött fog (ami a felső fogazat két középső fogától balra eső első fog) fáj, érzékeny?

Figyelt kérdés

Ma voltam tömetni. Korábbi tömése kiesett, és azt pótoltattam. Kaptam érzéstelenítőt is, és ahogy annak a hatása múlik, úgy érzem, hogy fáj, és érzékeny a tömött fogam. Ma 13.30-kor lett betömve.


Normális ez esetben, hogy fáj?


2010. nov. 18. 16:15
 1/7 anonim válasza:
100%
Nekem is fájt aznap, amikor betömték (szintén elöl és felül), de lehet még másnap is. Ahogy megy ki az érzéstelenítő hatása, a szuri helye is fájhat. Ha nem enyhül 1-2 napon belül, akkor lehet érdemes a fogorvost felkeresni. De szerintem el fog neked is múlni. Addig pedig kitartás! :)
2010. nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most olvasgattam a neten erről, mert nekem most nagyon fáj a ma tömött fogam. Fehér tömést használtak, és erről azt írják több helyen, ez esetben a fogat előtte vmi savszerűvel kezelik, hogy a fehér tömés megfelelően tapadjon. Így a fog felszínét megmaratják, és ez bizonyos ideig okozhat fájdalmat...


Erről vkinek véleménye, meglátása?

2010. nov. 18. 17:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy gyökérkezelni kell. Én így jártam hasonló tünetekkel, mit a tiéd. Ha nem múlik el 2 napon belül, akkor menj vissza.
2010. nov. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A fogorvos, aki tömte, azt mondta, hogy két hét múlva menjek vissza. Azt nem mondta, hogy miért kell visszamennem. Vajon miért kell visszamenni tömés esetén két hét múlva?


Még annyit mondott, hogy abban az esetben, ha fáj (az ilyen esetben normálisnál jobban és hosszabb ideig), akkor menjek vissza amint tudok, és akkor gyökérkezelés várható.

2010. nov. 18. 19:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nagy volt a lyuk rajta és befertőződött alatta. Mondom, nekem ugyan ez volt, gyökérkezelés után helyrejött.
2010. nov. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hál' Istennek ma reggel már egyáltalán nem fájt, és óvatosan tudtam is úgy enni, hogy akkor sem fájt. Egy nagggggyon picit érzem érzékenynek, de lehet ez már az injekció helye, ami kisugárzik.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. nov. 19. 13:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg tudnád írni, mi történt végüla fogaddal? Köszi
2013. febr. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!