Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Iskolai fogászaton jogom van...

Iskolai fogászaton jogom van azt mondani, hogy ne nyúljanak a számba, vagy tényleg kötelező neki a fogaimat megnézni?

Figyelt kérdés
18 múltam. Szülőnek kell így is beírni, hogy nem kezelhetnek.(Ezt picit nevetségesnek tartom). Én nem akarom kinyitni a számat se, mert a kanalakat vagy mik azok nem fertőtlenítik le. 30 gyerek után az én számba ne nyúljon bele. A fogorvosnő felháborodva közölte hogy neki bele kell néznie olyan nincs, hogy nem.(pedig fogorvos által írt papírom volt, hogy felejtős vagyok) Én közöltem, hogy hát ebbe pedig nem fog belenyúlni majd kisétáltam. Azt is hallottam, hogy semmi köze hozzá ha más kezel. Elvégre ez csak egy ingyenes vizsgálat.. Én meg nem akarok élni vele. :D
2010. nov. 21. 22:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
Sajnos nincs jogod mondani, hogy ne nyúljanak a szádba.Ilyen a mai világ.
2010. nov. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%

Nyugodt lehetsz lefertőtlenítik azt.

Am is mit f*sol mikor az ANTSZ nyílvántart mindent? Másrészt nem is működhetne a rendelőjük.


Akk mondhatod jogosan h nem nyitod ki a szád. mikor előtted ellenőrzik vki fogait az eszközökkel és utána nyúlnak hozzád közvetlen.

De ha nem láttál semmit mire alapozod a véleményed? Attól h látod ott van 1 eszköz még nem indok arra h azzal vizsgálnak 30embert..


Gyerek gyerek..

18/F

2010. nov. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Ha jársz máshova fogászatra, és viszel igazolást, akkor megúszhatod, nálunk mindig így volt.
2010. nov. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem mondhatod azt hogy nem kéred a kezelést. Én még 6-os voltam amikor elmentünk iskolai fogászatra,anyum írt a fogorvosnak hogy megnézheti a fogaimat de nem tömheti be és nem csinálhat vele semmit mert magánfogorvoshoz járok. Megnézte a fogaimat aztán mondta hogy van egy lyukas fogam be kell tömni. Mondtam neki hogy ott a papír hogy nemnyúlhat a fogaimhoz de azt mondta nem érdekli mert ez a dolga úgyhogy üljek csak szépen bele a székbe..az asszisztensnője fogta a vállam és beleültetett "finoman" a székbe hogy nehogy kimenjek. Ettől az "élményemtől" kezdve utálom a fogorvosokat és félek is tőlük, nem is voltam azóta fogorvosnál pedig elötte rendszeresen jártam:S Amúgy amit betömött fogam akkor nőtt ki és még a fele se volt kint nem tudom hogy látta lyukasnak mert a másik fogorvos azt mondta nincs semmi baja...
2010. nov. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Az ilyen erőszakos ingyé orvosokat ki kéne rakni az állásukból, nálunk soha nem problémáztak se általánosban se középiskolában, ha valakinek igazolása volt, max. csak ránézett, ha látott valamit, nem nyúlt hozzá, csak mondta, hogy ezzel el kell menni a másik dokihoz, vagy leírta, és el volt intézve, nekem fogszabályzóm volt, hozzá se mertek nyúlni.
2010. nov. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Akaratod ellenére nem csinálhatnak semmit.

De nem tudom honnan veszed, hogy nem fertőtlenítik le. Miért ne fertőtlenítenék?...

2010. nov. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam, hogy nekem ne nyúljon a számba. Volt egy lyukas fogam, ami tényleg csúnya volt, na most nálunk nem úgy ment , hogy egyesével megyünk be hanem egyszerre négyen voltunk bent. Égni meg nem akartam, mondtam, hogy ne, ő meg mondta, hogy rendben erőszakoskodni nem fog.
2010. nov. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt az általános iskolában ilyen fogászati szűrés. Én nem lepődöm meg, hogy nem fertőtlenítik le a tükröket. Nálunk úgy zajlott, 30-an oda mentünk a rendelő elé és 5-ösével mentük be a rendelőbe, saját szememmel láttam azt, hogy mind az ötünknek ugyanazzal a tükörrel nézte végig a fogunkat. És utána el is fertőződött a szám aztán járkálhattam napokig a fogdokimhoz ecsetelésre.// Egyébként orvosnak nincs joga ahhoz, hogy kényszerítsen, a kezelésre, szűrésre. Ne hagyd magad!!!!
2010. nov. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

4. válaszoló.. Az nemsemmi, hogy belevágnak a székbe. Nem irigyellek.

8.válaszoló köszönöm... Nekem is megvan ez a tapasztalat általános iskolából, hogy ötösével és blejj :S

Ántsz...majd ott sasolják mellettem, hogy mivel nyúltak a számba nem? :D

2010. nov. 22. 15:56
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

HA van fogorvos által papírod,akkor semmi baj:) NEM nyúlhat bele.

Csak gondolj bele,mit csinál?? Üvöltözik,kiadak..és??

Ennyi.

Évek óta magánhoz járok én is,és nem vagyok hajlandó egy tapló iskolafogorvoshoz sem menni.

2010. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!