Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Leszedettem a fogkövemet egy...

Leszedettem a fogkövemet egy hete (nem volt sok), azóta a bal alsó hármasom érzékeny a hidegre, illetve folyamatosan fáj, nyilallás szerűen. Mi történhetett?

Figyelt kérdés

A fognyaki résznél pedig nem sima, hanem olyan érzést kelt, mintha megsértette volna a doki, de ez lehetséges? Eddig nem vettem észre a felületi egyenetlenséget. Ez csak ennél az egy fogamnál érezhető (a fájdalom is).

Köszi


2010. nov. 30. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Eddig a fogkövedtől érezted simának. Ne aggódj nincs baj, hacsak nem az, hogy a fogkő lenyomta az ínyedet, és most nem takarja zománc a fogadat. Ettől érzékeny. Úgy mossál fogat, hogy alulról felfelé húzd az ínyedet, söprögető mozgással, és használj zöld Elmex fogkrémet, vagy Sensodyne-t.Ezeket pakolásképpen is felrakhatod. Meglátod, elmúlik a fájdalom.
2010. dec. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a www.fogorvosinfo.hu-n is a választ.
2010. dec. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De nekem nem volt sok fogkövem! Félévente szedetem, de a doki mindig elmondja, hogy ne aggódjak miatta, s hogy örül, h ilyen szépen ápolom a fogaimat. Egyébként zöld Elmexem és Sensodyne Rapidom is van, de erre az egy fogamra semmi nem használ. Még Parodontax fogkrémet is vettem, Meridol szájvízzel, mert azt hittem, az ínyemmel van baj... fogselymet is használok. Ismerem a helyes fogmosási technikát, már nem is dörzsölöm erősen a fogkefével és sensitive fogkefém van...


Lehet, hogy a jó megoldás a te javaslatod lesz, miszerint használjam pakolásként. Kipróbálom, köszi, remélem segít.

2010. dec. 1. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!