Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon zavar a fogszabályzó,...

Nagyon zavar a fogszabályzó, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam állandó fogszabályzót, és írtózatosan zavar már szinte nem is tudok másra gondolni mert ingerli az egész számat és enni se tudok. Mit csináljak???

14/F


2010. dec. 3. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szokd meg.
2010. dec. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
51%
Tépd ki a szádból
2010. dec. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hidd el, idővel jobb lesz. Az első 2-3 hét borzalmas, a felragasztás követő 3-4 nap meg egyenesen kibírhatatlan.Főleg ha ívtágítót is kaptál a szájpadlásodra..az méga nyelvedet is kikezdi, hogy véletlenül se tudjál enni. Egészen biztos, hogy meg fogod szokni. Persze vmilyen szinten mindig zavarni fog, de le fog csökkenni ennek jelentősége. Tudom, hogy ez nem vígasztal, de jelenleg még én is a kínlódós fázisban vagyok. /most rakták vissza...sajnos nem volt elég 5 éven keresztül hordani:D/
2010. dec. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
majd megszokod, jobbat úgyse tehetsz
2010. dec. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hidd el ezzel mindenki így van az elején, de gondolj arra, hogy utána milyen szépek lesznek majd a fogaid :) Próbálj meg puhább ételeket enni és kis falatokban. Ha pedig nagyon zavarja, netán kisebzi a szád belülről ( nekem ilyen is volt) akkor nyomj rá fogszabályzó viaszt, ha nincs viaszod kérdezd meg a dokid, hogy tudna e adni. A viasz nálam csodákat művelt! :)
2010. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Arra van esély h pár hét múlva jóízűen tudok enni mondjuk egy szendvicset?
2010. dec. 3. 19:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, el fog múlni ez a kényelmetlenség! Én azt kívánom, bár nekem lehetett volna fogszabályzóm, akkor most 20 évesen nem kéne csukott szájal nevetni meg szégyenkezni...:S Úgyhogy örülj annak, hogy szép fogaid lesznek, és próbáld magad a kellemetlenségeken túltenni.
2010. dec. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
pff....volt osztálytársamnak is volt és most egyenesek a fogai de akkora hézag van közte és míg nem szabályozták a fogait addig sokal jobban tetszettek nekem a fogai....meg nem volt ekkora nagy hézag kötözzük
2010. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
wááh közöttük*
2010. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Van esély a szendvicsevésre :) Sőt biztos vagyok benne, hogy hamarosan fel sem fog már tűnni neked, hogy ott van. Egyébként meg nyugodtan mondd szerintem a dokidnak, ha zavar valahol, lehet tud rajta állítani valamit. Az előttem lévő hozzászólására pedig annyit, hogy egyéntől függ és valószínű azért csúnyultak el a fogai, mert nem használta az éjszakai fogszabályzót. Az állandó után még egy jó darabig kellene azt használni.
2010. dec. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!