Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet? A szám belső részén...

Mi lehet? A szám belső részén nött egy kis dudor. Kemény

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

szerintem árpa:


A szemhéjmirigy fertőződése (jégárpa)


* Tünetek: Kemény, fájdalommentes csomó (jégárpa) a szemhéj külső felében, amely gyakran heteken át változatlan. A csomó felett a bőr szabadon mozgatható. Ha a jégárpa (chalazion) megfertőződik, a szemhéj pereme kivörösödik és fájdalmas lesz. Ha a jégárpa a szemhéj belső oldalán dudorodik ki, akkor a szemgolyó irritációját okozza.

* Okok: A szemhéjak szövetében találhatók a Meibom-mirigyek, melyeknek kiválasztási csatornái pontosan a szempillák mögé ürítik váladékukat. Ezek a mirigyek választják ki a szemhéj szélét kenő zsírokat. Ha e zsíros anyag kiválasztási csatornácskáinak egyike eldugul, akkor pangó váladékai cisztát képeznek, ezt nevezik jégárpának.

* Kezelés: Ha a sérülés gyulladásban van, a kezelés abból áll, hogy kétnaponta antibiotikumos kenőcsöt alkalmazunk a sebre, önmagában vagy egy corticoid (mellékvesekéreg-hormont tartalmazó) készítménnyel együtt, és naponta három-négy alkalommal antibiotikumos szemcseppeket juttatunk a szembe. A gyulladásos szakaszon túl, általában sebészeti eltávolítás javallott helyi érzéstelenítéssel. A műtét utáni kezelésként antibiotikumos szemcsepp alkalmazása célszerű naponta háromszor, négy-öt napig.

2009. jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hol belül, fog körül, innyen ? vagy hol ? Elözönek üzenem nem mindegy szám, vagy szem.

Irj közelebbit és lehet tudunk segiteni, de ez tág fogalom.

2009. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
bocs az elsőt én írtam, annyi rosszul gépet szöveget olvastam ezen az oldalon, hogy már félreolvasok (szem-szám)
2009. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A szám sarkában csak belül
2009. jan. 23. 14:24
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem is volt már ilyenem..sosem jöttem rá, hogy mi volt az, de magától elmúlt..használj valami fertőtlenítő szájvizet [mondjuk chlorhexamedet], jobb, mint a semmi.
2009. jan. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!