Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Be kell-e tömetnem a (nukleári...

Be kell-e tömetnem a (nukleárisan) lyukas fogamat?

Figyelt kérdés
Csak épphogy egy pici recét érzek. Ha betömik, csak jobban kifúrják, nem? Így is érdemes?
2009. jan. 23. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Igen. Ajánlom Teller Ede fogszakorvost!
2009. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Issstenem... Kifúrják, de ezzel a fogadat lakmározó baktériumokat is eltüntetik belőle. Egyébként: érdekes érzés lehet lukkal a szádban, abban bacikkal aludni..:S
2009. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha betömik, akkor legalább fájni nem fog. Kifúrják, de nem hagyják lyukasan.


Ha rám hallgatsz, elmész és kezelteted, még mielőtt nem lesz annyira rossz, hogy nem tudsz a fájdalomtól aludni (ha a fog elkezd romlani, lyukasodni, azt te nem fordítod vissza, csak ha tömeted).


Most mondok neked egyet, fogszabályzás során mentek tönkre a fogaim, de csak évekkel később kezdtek jelentkezni a problémák, méghozzá fájdalmakkal, de nem akármilyenekkel. Szóval nekem többet ér a fájdalommentes élet, ráadásul találtam egy remek fogászatot, úgyhogy végre meg vagyok elégedve ezzel is.

2009. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már van kis lyukacska kívül, az jelentheti azt is, hogy óriási luk van belül a fogban. Kölyökkoromban meg voltam sértődve, hogy a fogorvos miért fúrt ki egy szerintem tök egészséges fogat az iskolafogászaton, aztán később tudtam meg, hogy akár a fogfelszín apró elszíneződése is jelenthet beteg, szuvas fogat. Menj fogászatra, kezeltesd, mert a fogfájás nem játék, irtózatos tud lenni.

Ha érzel egy kis recét, az nem is biztos, hogy lyuk, de inkább nézesd meg.

(nem kekeckedés, komolyan, de milyen az a nukleárisan lyukas fog?)

2009. jan. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A nukleáris a nagyon kicsi lyuk, a fogorvos mondta. Szerintem nincs nagy lyuk belül, mert nem tudna hol kijönni.
2009. jan. 24. 19:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!