Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 10 hetes terhes vagyok. A...

10 hetes terhes vagyok. A védőnő mondta, hogy mennem kell fogdokihoz, de nagyon félek! :- ( Mit (ne) tegyek?

Figyelt kérdés

Annyi összesen a gondom, hogy betegesen rettegek az injekciós tűtől, már a gondolatra is, hogy azt fog használni, rámjön a sírás. Ráadásul a jobb alsó második fogam az, amiből egyrészt már alig van vmi, be is van gyulladva és rettentően fáj. De sajnos ezen kívül is van még rossz fogam... Utána olvastam és a kispesti sztk-ban Dr. Vedrődit ajánlották, mert kedves és jó szakember, és a fent említett ok mellett még ez is fontos lenne, hogy ha belenéz a számba, a pillantásától ne akarjak rögtön kisegérként elbújni az egérlyukba. Voltam már úgy fogorvosnál, hogy be volt gyulladva és ki kellett tördelnie, mert máshogy nem ment. Hát azt az érzést nem kívánom senkinek.. Le kellett fogniuk a fejem, hogy ne akarjak elrohanni azonnal, ráadásul rámjött a bőgés.. Húzni kellene főképp jó pár fogamat, esetleg van olyan is, amit még töméssel meg lehet menteni. Ilyen keretek közt kérhet pénzt ezekért, mármint a húzásért meg a tömésért? Esetleg van vkinek ezzel a dokival vmilyen tapasztalata?

Köszi a válasz(oka)t!

Hajni


2011. jan. 2. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Emlékeztetsz rám:) Régebben annyira féltem a fogorvostól meg a tűtől hogy elbőgtem magamat sőt volt olyan is hogy kifutottam a rendelőből. Aztán megtaláltam a mostani fogorvosomat és rögtön megváltozott a helyzet szivesen megyek fogorvoshoz nagyon kedves és nagyon figyel rám. Én inkább a foghúzástól féltem és volt hogy 6 injekciót adott be csak azért hogy nekem jobb legyen :). De én Győr mellett lakom és Győrbe járok fogdikhoz.
2011. jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A dokival kapcs. nincs tapasztalatom, de arra nagyon kell ám vigyázni, hogy mit csinálhat és mit nem, legfőképp, mennyi érzéstelenítőt használ és mit?Szerintem, de javítson ki, aki jobban ért hozzá, max 1 db Lidocain injekciót adhat be, azon kívül viszont sem nem röntgenezhetnek, se amalgán tömés és egyéb idegen anyag, aminek magzatkárosító hatása van.Szájsebészetre, ha mész, ott sem mindegy mivel zsibbasztanak el, ehhez a részéhez végképp nem értek, mert hál' Istennek még nem volt ott dolgom.Szóval kérdezd meg a nőgyógyodat - ne a fogorvost, mert nem mindegyik van kiképezve a kismamákra, engem egy az egyben elutasított, de ez egy másik történet - vagy akár a háziorvost, mit kell kerülnöd a terhesség alatt, mármint milyen beavatkozást.

33 h km.

2011. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első szerint 6 db injekciót beadhat egyáltalán egy fogorvos?!

Ki van csukva, max.2-őt, bármennyire jót akar...

2011. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Minden fogORVOS ért a kismamákhoz, nem kell ehhez semmilyen "kiképzés".

Pl. Ultracain injekciót minden további nélkül kaphat minden kismama, és ezt tudja minden fogorvos, mivel ők is orvosok. 8 évig tanulnak egyetemen a szakvizsgáig, ebbe csak belefér már "1-2 szó" a kismamákról.

És a röntgen miatt sem lenne semmilyen probléma, csak elővigyázatosságból nem csinálják a terhesség elején, de ettől független 1 röntgentől még semmilyen baja nem lenne a magzatnak. Gyakran megesik például, hogy valaki még nem tudja, hogy terhes, és tüdőszűrésre megy, de ezért még nem fogja a nőgyógyász a terhesség megszakítását javasolni.


Egyébként pedig a foghúzás, fogtömés, fogkőleszedés, gyökérkezelés teljesen ingyenes, nem kérhetnek érte pénzt. Kivéve abban az esetben, ha a rendelőben csak amalgámtöméssel dolgoznak, te pedig fehér tömést szeretnél. Ilyenkor a különbözeti árat neked kell fizetned (kivéve ha frontfogról van szó, ott minden esetben fehér töméssel dolgoznak).

És az amalgámtöméstől sem kell félni, egyedül arra nézve lehet veszélyes (de teljesen elhanyagolható mértékben), aki kikeveri azt (doki vagy asszisztens), mert a higany gőze kipárolog, de miután kikeverték semmilyen káros hatása nincs, mivel ötvözet lesz belőle.


Végezetül pedig: ne félj, csak az első alkalom lesz rossz. :)

Hidd el, hogy ha jó dokihoz mész (és ha sokan ajánlják, miért ne lenne jó doki), akkor nem fogsz félni, és nem fog fájni semmi, max. kellemetlen lesz egy-egy pillanatig. Utána pedig jól fogod magad érezni, hogy rendben van minden a szádban és nem kell azon aggódnod, hogy mikor gyullad be az egyik fogad és azzal mennyire ártasz vajon a babádnak. :)

Sok boldogságot! :)

2011. jan. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, egy kissé megnyugodtam! Bár szerintem ha odakerülök, megint be fogok tojni! :-))
2011. jan. 2. 20:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Én fogorvosként írom a következőket:


Elősször is, nem kell félni a fogorvostól:)) még feljebbi hozzászólónak: elképzelhető, hogy 2-nél több injekciót kell beadni. De semmi ok az aggodalomra. Mindenképp normális orvost kell keresni. Elmondod neki nagy félelmeid a tűtől és jönnek a megoldások. Ha bírod a fájdalmat kicsit, ma olyan dolgot csinálunk amihez még nem is kell injekció. De ha kell, akkor sincs gond. Mire jó az érzéstelenítő előtti érzéstelenítő:)) Ez pontosan annyit tesz, hogy zselével/spray-el(ki mit használ, teljesen mindegy) elérzésteleníti azt a területet, ahová kapod a szurit. És máris nem érzel semmit. Ez nem a kiváltságos orvosok rendessége, hanem minden orvosnak kérésre meg kell csinálnia!! Van még egy lehetőség, bár az sajna kicsit drágább. Úgynevezett éber szedáció, amikor egy gázkeveréket(nem ártalmas a babára, konkrétan dús oxigén) kell belélegezni, ettől kissé kábult leszel, megszűnik a fájdalomérzet és teljesen megnyugszol. Csak ajánlani tudom és bátorság.

2011. jan. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia! Pont olyan vagy, mint én! Nagyon féltem én is, de egy múlt nyári baleset miatt koronát kellett csináltatni, kivésték a fogamat stb.

Hidd el, azelőtt pici koromban voltam utoljára, és azóta nem is, mert akkor ketten fogtak le! Annyira rossz emlék maradt, hogy egyszerűen nem jártam. Szerencsére jók a fogaim.

Most muszáj volt, mert egy kitört. Megkérdeztük, ki a megye legjobb orvosa, és oda jártunk. Ő szájsebész injekciót használt, végtelenül kedves volt, és még le is zselézte a területet szuri előtt.

Én konkrétan bejelentettem neki, hogy nagyon félek, úgy kezeljen. Ő felfogta, és úgy állt hozzám.

Nem nevetett ki :)).

Az a szuri olyan volt, hogy még be se adta az egészet, már véste a fogamat. még a fejemet is levághatta volna, azt sem veszem észre.

csak bátorság! Te is kérj minden féle érzéstelenítőt, ami nem árt a babának, és mondd meg, hogy félsz, mint én!

2011. jan. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy "vésni" egy fogat? Nem fúrni szokták? Csak én is pár nap múlva megyek fogorvoshoz, és picit ijesztően hangzik ez a "vésés" szó?
2011. jan. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 00:48


a vésés az (szerintem), mikor az ínyemből kellett "kivésni" a fogat gyökerével együtt, mert kitört. Ilyenkor nem fúrják, hanem kiszedik, szétfeszítik az íny, és úgy távolítják el a fogat.

2011. jan. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!