Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy 20 évesen még...

Normális, hogy 20 évesen még van tejfogam?

Figyelt kérdés
Az eddigi maradandó fogaim is nagyon nehezen jöttek ki, sokat a fogorvos húzott ki, mert ki sem akartak majdnem jönni. Fogszabályzóm is volt ez miatt. Most elöl a fogaim már maradando fogak, de hatul, mindenhol az utolsó kettő még tejfog, tehát még van 8 tejfogam és semmi bajuk. Rendszeresen járok fogorvoshoz, de nem mond az orvos soha semmit róluk. Mi lesz velük? Lehet, hogy nem is fognak maradandó fogaim nőni?
2011. jan. 12. 22:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
az nem tejfog
2011. jan. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
akkor mi? arra a fogra gondolok, ami még pici koromban fejlödik ki, 6 éves kor körül meg kiesnek. Nekem az elsők kiestek, a hatsók nem, azok nem is fognak? vagy nem is esnek ki senkinek sem?
2011. jan. 12. 22:56
 3/23 anonim ***** válasza:
de nem am, azok rendes, felenott fogak mar
2011. jan. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
hmm én azt hittem, hogy gyerekkorban egész fogsort váltjuk, nem csak a felét :D na nem baj, okosabb lettem, koszonom a válaszokat :D
2011. jan. 12. 23:05
 5/23 anonim ***** válasza:
nekem 1 tejfogam van 22 évesen, holnap megyek fogorvoshoz betömetni, mert szuvas, húzni meg nem érdemes, mert nem nőne ki alatta már a másik, és amúgy élő, és erősen tart.
2011. jan. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Csak az egyes, kettes, hármas, négyes, ötös fogak váltanak tejfogat, a hatosnak, hetesnek, nyolcasnak nincs tej-párja.
2011. jan. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ezért van a gyerekeknek 20 tejfoguk, míg a felnőtteknek 32 (28+4). :)
2011. jan. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Én 23 éves vagyok. Tegnap voltam fogorvosnál, h tömje be a leghátsó fogamat. Sokáig nézte, aztán azt mondta, ha akarom betömi, de van egy kis probléma, méghozzá mind a 4 leghátsó fogam tejfog. Ki kellene húzgálni őket, mert kettő mögött már látszik a bölcsesség fog, de ferde, mert nem fér el a tejfogtól.Egyet kihúzott, és most már érzem, hogy van mögötte egy fog, még kicsi, most nő. :D Eddig nem éreztem, mert előtte-rajta volt a másik fog. Azt mondta nem is a lyuk miatt fájt, hanem azért, mert a másik jött volna kifelé, csak nem tudott.El van ferdülve, de most már normálisan kijön majd.
2011. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó, amit írsz az kizárt. Valamit félreérthettél. Anatómiai okokból sem lehet ott tejfog, mivel a gyerekek állkapcsa sokkal kisebb, mint egy felnőtté, így még ha számfeletti tejfog lenne, akkor sem nőhetne a maradó 7-es fog helyére, mivel a gyerek szájában nincs még "kifejlődve" a 7-es fog helye.

Amennyiben mégis úgy lenne, ahogy leírtad, körbefényképezett volna a doki, mivel tankönyvbe illő eset lettél volna.

2011. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Márpedig ezt mondta! Nem értettem félre. Meg is kérdezte, hogy hány éves maga, hogy még tejfoga van? :D Röntgent csinált. Azt mondta kihúzza a két felsőt, mármint a jobb, és bal oldalon is. Beadta az injekciót jobbra, majd odarakta balra. Akkor azt hittem kiesik a szemem, mert mindkét oldalról egy-egy fogat kihúzni kicsit durva nekem egyszerre. Utána mégse, azt mondta elég egyszerre egyet. Kihúzta, most már látszik, hogy ott van egy fog mögötte, még kicsi, most bújik kifelé. Ahogy mondta mielőtt kihúzta.Azt mondta a másik oldalon is látszik, csak a másik fog mögött van, azért nem látom magamnak, ahogy ezt sem. Így van most felül 17 fogam, anélkül amit kihúzott. :D Ezek szerint egyedi eset vagyok? Nem hiszem, más is mondta már ezt.
2011. jan. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!