Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy zajlik pontosan a gyökérc...

Hogy zajlik pontosan a gyökércsúcs rezekció?

Figyelt kérdés

Altatásban végzik, vagy helyi érzéstelenítés? És akkor biztosan nem érzek majd semmit?:$

Mi a menete ennek? Felvágják az ínyemet gondolom és akkor ott ténykednek ugye?:D Utána fel fog dagadni az arcom?:$

És még egy...jobban járok ha magán szájsebészetre megyek, mint sztk-ba?

Előre is köszi:$:)


2011. jan. 19. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában szájsebész csinálja, nagy ritkán fogorvos. Először is, helyi érzéstelenítés alatt felvágják az ínyedet, fúróval, vagy vésővel csinálnak egy kis csontablakot, azon keresztül lecsapják a gyökércsúcs végét. Mostanában inkább fúrót használnak, nem vésőt, és kitakarítják a gyulladt szövetet, utána összevarrják. 1 hét múlva kell menned varratszedésre, de már nem muszály a szájsebészetre menned, azt a fogorvosod is ki tudja szedni. Be fogsz dagadni, de ha jegeled, 1-2 nap után lelappad. Szedjél fájdalomcsillapítót, úgy utó fájdalmad már nem lesz
2011. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

fúró...véső...:|

köszi:)

2011. jan. 19. 12:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Pont, ahogyan az első írta. Nekem sztk-ban végezték (a magánfogdokim küldött oda én pedig megbíztam benne), nagyon rendesen teleinjekcióztak, mindent mindig elmagyaráztak, ha újra kellene valamelyik fogammal, akkor megint sztk-ba mennék.

Fájdalmat nem érzel, de az rossz érzés, ahogyan a csontot nyitják, pucolgatják - nekem még vésővel és kis orvosi kalapáccsal csinálták, csak úgy döngött bele a fejem :).

Az egész kb.20-25 perc + az érzéstelenítés. Amikor vége, hatalmasra dagad a képed és ahogy kimegy az érzéstelenítő, lüktető, erős fájdalomra készülj. Ha időben beveszel fájdalomcsillapítót, akkor csak egy kicsit fáj, az már tényleg elviselhető. Másnapra-harmadnapra már semmit nem lehet kívülről látni, csak az ínyeden a varratot. Prézlis, morzsás dolgokat kerülni kell, első 1-2 napban a tejterméket, cukrot is jobb elfelejteni, utána már azt ehetsz, amit csak akarsz.

2011. jan. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!