Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy fogorvos tönkretette a...

Egy fogorvos tönkretette a fogaimat, rosszul tömte, rosszul szabályozta, beleegyezés nélkül gyakornoknak adott át, a "legjobbnak" mondták, de csak a pénzt zsebelte, mit lehet tenni 10-15 év után?

Figyelt kérdés
nem lehetett volna úgy se szabályozni (genetikai okokból), se tömni, ahogy ő csinálta, de a szüleim nem értettek hozzá, nagyon sok pénz rendbehozatni is, a doki praktizál, de az ismerőseimnek már mondom, hogy hozzá ne menjenek, tehetek valamit ezen kívül?
2009. febr. 9. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg valamijen műhiba per inditható de bizonyitani kell,hogy ő átadott a gyakornoknak,úgy hogy ti nem eggyeztetek bele,akkor lehet valamitkezdeni.
2009. febr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mi számít bizonyítéknak? Én tudom, hogy átadott gyakornoknak, mert nem ő csinálta meg a felragasztást, a leszedést, hanem gyakornok szerencsétlenkedett. Semmi papírt nem íratott alá, hogy lehet-e.

Az, hogy rosszul szabályozta, genetikai dolog miatt nem lehetett volna így, az állkapcsom (kicsi) és a fogaim (nagy) mérete, valamint az alsó-felső állkapcsom egymáshoz viszonyított helyzete miatt (alsó genetikailag bentebb, mint a felső, és el is van csavarodva), fogat kellett volna húzni, ez meg a felsőt még jobban tágította. Ezt idén állapította meg egy másik fogorvos. Illetve azt érzem magamon, hogy a felső fogsorom nem fér a számba.

2009. febr. 9. 21:10
 3/5 anonim ***** válasza:
igen lehet ilyen műhiba pert indítani, de ha nincs bizonyítékod akkor nehéz lesz. nem tudom hány éves lehettél amikor csinálta, de gondolom fiatal. nem tehetsz róla, hogy ilyen lett, a fogorvos volt a balfas.z. menj el egy másik fogdokihoz nézesd meg vele ha baj van, többet nehezen tehetsz
2009. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szabályzás előtti fotón másképp néz ki a fogsorom, jelenleg pedig egy másik szabályzós doki megnézte (nem vágtam bele, nincs rá pénzem, csak szakvéleményt kértem tőle), és ő mondta, hogy ezt örököltem, és nem lehetett volna foghúzás nélkül szabályozni, főleg nem tágítani úgy a felsőt, hogy a felső fogsor eleve kintebb áll, mint az alsó (a többit már nem is írom). Ilyenek lehetnek bizonyítékok? Szabályzás előtti kép, és jelenlegi orvosi szakvélemény?
2009. febr. 10. 21:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de azért az is legyen ott, hogy hol készült az a fogszabályozás előtti kép, vagy valami papír kelleni fog
2009. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!