Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor állnak már be végre a...

Mikor állnak már be végre a fogaim? :S Lent a fogszabis sztori.

Figyelt kérdés

Szóval 9 hónapig volt állandó fogszabályzóm, 17 évesen kaptam. 7 hónap alatt teljesen beálltak, 2 hónapig kellett még hordanom, hogy "odaavuljon" a fogam az utolsó húzás után is. Levették, megkaptam az éjszakait, azt mondta a dokinő, hogy kb. 6 hónapig hordjam, utána lerakhatom.

Hordom 8 hónapja és még mindig elmozdulnak a fogaim, de olyan szinten, hogy reggel szépen áll, estére már elmozdulnak kb. 1 mm-t, visszarakom az éjszakait, reggel ismét szépek, aztán ugyanúgy elmozdulnak estére... :( Mit csináljak? 2 alkalommal volt a 8 éjszakai fogszabis hónapom alatt, hogy 1 hétig nem volt nálam a cucc és akkor nem tudtam hordani, de aztán 1 hét után ismét nekiálltam és minden este használtam, de még mindig visszaállnak... :(

Hogy tudnám "megoldani", hogy beálljanak végre?


2011. febr. 22. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt a doktornődtől kellene megkérdezni, házi praktika nincs.
2011. febr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem és azt mondta, hogy lassan hagyjam el az éjszakai fogszabályzót, egy hétig hordjam csak minden második éjszaka, majd 2 éjszaka ne hordjam, 1en igen stb. És rákérdeztem, hogy hát estére már visszaállnak kicsit és az volt a válasza, hogy hát picit visszamozdulnak az igaz, de hogy kapják meg maguktól a helyüket. :S
2011. febr. 22. 12:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 4 évig volt fogszabályzóm, állandó, a kivehetős meg már lassan 2 éve megvan, és még mindig kell... XD Mondjuk nekem már nem csúszkál, elején még néha kicsit elmozdultak, miután levették, de úgy nézem, hogy most már megmarad ahogy van. Én azért hordom, nem szeretem, de már baromira megszoktam...
2011. febr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen, hogy megosztottad velem a te sztoridat :)

akkor nem hagyom, hogy visszamenjenek a fogaim, hordom még az éjszakai fogszabit, hátha egy idő után odarögzülnek. :)

2011. márc. 1. 07:54
 5/5 anonim válasza:

nekem másfél évig volt állandó, és most nekem is éjszakai van.

Ne csak éjszaka hord! Ha haza jössz suliból rögtön tedd be, vagy ha nem érzed kínosnak hogy bent van. Az éjszakait az állandó után még tovább kéne hordani mint az állandót. Próbáld meg, hogy minél többet legyen a szádban.

2011. márc. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!