Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van valamilyen természetes...

Van valamilyen természetes fogfehérítő módszer, ami nem káros a fogakra, de van hatása? (fogmosáson kívül) Melyik a legjobb fogfehérítő fogkrém? Ha abbahagytam a dohányzást idővel fehérebb lesz kicsit a fogam?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Szódabikarbónás fogmosás, heti 3-4x.
2009. febr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ez nem káros a fogakra?
2009. febr. 17. 16:11
 3/8 anonim ***** válasza:
De káros, mivel a fogzománcot "polírozza", ezáltal koptatja is. Ugyanez vonatkozik a sóval való fogmosásra is.
2009. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor van valami más ötletetek?
2009. febr. 18. 08:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem lettek fehérebbek a dohányzás abbahagyása után, pedig már lassan 3 éve, hogy letettem. Addig napi 1 doboz ment el, kb 12 éven át.

Mindig újabb és újabb fogfehérítő fogkrémeket használok, amik ugye nem olcsóak. kb 3-4x-ese a normálnak. Jobban jártam volna, ha inkább kiferíttetem a fogorvossal. Én nem akartam hófehéret, elég lenne amit az otthoni fehérítéshez adnak a rendelőben. Inkább azt ajánlom a fogkrémek helyett.

2009. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!

Én nem hiszek a fogfehéritős fogkrémekben, persze azért megveszem őket én is, pé Sensodyne-t szeretem.

Azonban a fehéritésre rengeteg fogorvosi megoldás van. Én ott csináltattam, kértem fogfehéirtést zselével amit éjjel kellett viselnem. A módszer lényege az hogy egy átlátszó sint öntenek ki a fogad mintájára, amibe belenyomsz egy átlátszó fogfehéritő zselét ami hosszabb idő alatt, pl éjjel fejti ki hatását és fehériti a fogakat.

A termék neve-Nitewhite volt. De biztos hogy más néven fut ugyanez is még. Ez igy közepesen árt a fogzománcnak, mivel a zselé nem túl erős. Lehet erősebb zselét is kipróbálni és azt azonnal a fogdoki csinálja a rendelőjében UV-fény segitségével kevesebb mint 1 óra alatt fehérit.

Persze, ha abbahagyod a dohányzást, fog fehéredni már a fogmosástól is de jobb ha rásegitesz egy kicsit, mert látványos eredménye van. Sok sikert!

2009. febr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát még gondolkodom, mert annyira nem sárgák a fogaim, mások szerint csak én gondolom így. Lehet rászánom magam és elmegyek a fogdokihoz konzultálni :) Köszi a tippeket!
2009. febr. 21. 19:54
 8/8 anonim válasza:
A Smilepoint szalonokban, fájdalommentesen, nagyjából fél óra alatt akár 9 árnyalatot fehéredhet a fogad. Egyáltalán nem károsítja a fogzománcot, kényelmes, gyors, látványos.
2014. jún. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!