Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtechnikus vagy fogorvos?...

Fogtechnikus vagy fogorvos? Kihez forduljak a problémámmal?

Figyelt kérdés

Az első 4fogam elég rossz állapotban van és még összevissza is állnak. Több ismerős is azt mondta hogy menjek el fogorvoshoz, aki majd kihúzza ezt a 4fogat és kipótolja műfogakkal. (nem arra a több százezres implantátumra gondolok)

De nem tudom, hogy ezt a fogorvos vagy a fogtechnikus tudja megcsinálni?


2009. febr. 23. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvos. A fogtecknikus a fogorvos által levett minta után csak elkészíti a pótolandó műfogat és egyéb beültethető dolgokat.
2009. febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ. :)

és még egy kérdés, sztk vagy inkább magándokihoz menjek? (mármint fogorvoshoz)

2009. febr. 23. 13:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

úgy van a fogtechnikus csak ,, gyártó"?? gratulálok.....

amúgy én magándokihoz mennék, benne jobban megbízok mert pénzt kap érte és jobban figyel, megnyugtatóbb. csak enyém most hunyt el, szóval nem tudom mi lesz

2009. febr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvos csinálja, nekem is van, kb 12-16 ezer / db. Kérdezd meg ismerősöket akik járnak sztk. rendelésre hogy milyen ott a doki, s ha jó, mehetsz hozzá, nála is fizetni kell érte, a fogpótlás nem ingyenes, de ha nem jó véleménnyel vannak róla, akkor akár itt neten is kérdezhetsz jó fogorvosról elérhetőséget. Megéri megcsináltatni, mert olyan lesz mintha a sajátod lenne, és magabiztosabb leszel, bártabban fogsz mosolyogni!
2009. febr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
48%
Én azt ajánlom hogy fogtechnikushoz menj el mert ő ha véletlen valamit elcsesz azt helyben azonnal megtudja csinálni. Nekem volt egy lyukas fogam és annyira ki kellett fúrni hogy letört tövénél és nem kellett máshoz futkosnom ő ott azonnal megcsinálta a gyökérkezelést meg mindent
2009. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogtechnikus + gyökérkezelés???????? te hülye vagy már bocs..:S fogtechnikus csak kialakítja a koronát/hidat, de gyökérkezelni csak a fogorvos tud.
2010. jan. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!