Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás - mennyibe kerül?

Fogszabályzás - mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
mennyibe kerül a fogszabályzás? csak magándokik csinálják?
2011. ápr. 3. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:

nem csak magándoki csinálja, de 18 alatt a magándokinál is van támogatás

a rögzített, külső 100.000 ft támogatás nélkül, magándokinál, egy fogívre + havonta 4-5000 ft kontrolldíj (vidéken legalábbis - Szombathely)

2011. ápr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
úristen, az nem kevés :D az a sok alkalomból jön össze, vagy először ennyit be kell fizetni? :S 23 vagyok, régen mindig azt mondták nem kell nekem fogszabályzó majd helyreáll a fogam (nem tudom, hogyan mégis mitől várták volna???!) pedig olyan kócosak mintha a szél fújta volna össze... és most veszem észre kéeken meg mindenhol, ha mosolygok is szörnyen néz ki, és ki se merem nyitni a szám, meg mosolyogni se nagyon, csak bénán, mert takargatom, vagy nem tudom... fel sem tűnt eddig, de most szeretnék belevágni. legutóbb amikor dokinál voltam csak annyit kérdeztem lehet e még nekem de semmi részletről nem érdeklődtem. Köszi a választ, lassan újra megyek, csak addig rá akartam készülni. meg akkor gyűjtögethetek is úgyérzem :D de meg akarom csinálni :)
2011. ápr. 3. 14:20
 3/8 A kérdező kommentje:
...és akkor összességében mennyi lenne ha elmúltam 18 és nem magánhoz mennék... vidéken (Kaposvár) mert most nézem lehet én értelmeztem rosszul a válaszod :) bár ha ennyi is, hiába húzós, szeretnék végre normálisan mosolyogni :( már alig várom h viselhessem és kis fémes fogaimmal mosolyogjak a világra :D:D:D
2011. ápr. 3. 14:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha elmúltál 18 akkor a sztk-ban se hiszem, hogy sokkal olcsóbban megúszod.

Maga a készülék 100.000 ft egy ívre (ha 2 ívre -alul és felül is - kell akkor értelemszerűen dupla ár lesz) + mondjuk másfél évig 5000 ft havonta az olyan 200.000re jön ki(egy ívre), de nem kell egy összegben fizetni, eleve a kontrolldíjat havonta fizeted, meg én pl 3 részletben fizetem a készülék árát is.

2011. ápr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2 ívre meg mondjuk 300.000-zal számolj, amit az idő során áköltesz összesen
2011. ápr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönök minden választ, csak felülre kell (az alsóra ha kellene se lenne pénzem :D de azzal nincs is semmi baj, az szép) de felülre mindenképp. hamarosan........ :)
2011. ápr. 3. 16:18
 7/8 anonim válasza:
Mindig a fogak rendbetételével kezdik. Ezért azt javaslom, ha magádokihoz mész is előtte azért menj el a saját fogorvosodhoz és ott szedesd le a fogkövet, tömesd be, ha van lyukas fogad, csak aztán menj magánrendelőbe fogszabályozóért és így már meg is spóroltál egy kezelési költséget.
2011. ápr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi bár amúgy is így terveztem, az egyiken van belül 1 kis fogkövem gondoltam h előtte azért csak rendbeteszik. magándokira sajna nincs pénzem, örülök hogy a fogszabira össze tudok kaparni :) de az mindenképp kell
2011. ápr. 5. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!