Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozóval evés?

Fogszabályozóval evés?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és szeretnék majd a közeljövőben fogszabályzót. De az lenne a kérdésem,hogyha eszik vki fogszabályzósan akkor mindig belemegy elől a kaja a fogszabályzó közé?mert az elég rossz helyzet...

Amúgy nagyon drága egy fogszabályzó? és mennyi a minimum idő amig használni kell? A két szemfogam áll rosszul.

Tapasztalatok érdekelnének.


2011. ápr. 17. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

először elég nehéz az evés, főleg, mert húzza a fogadat és az fáj, nem tudsz rendesen rágni. amúgy nem vészes, ha már hozzászoksz egy picit. az a fontos, hogy minden étkezés után moss fogat!

amúgy sajnos elég drága, főleg, ha valami magánklinikára mész. meg persze vannak különböző fogszabályzók, pl van porcelánból, ami fehér, és csak az a kis drót látszik, ami összeköti. ez nyilván sokkal drágább, mint a hagyományos. viszont lehet tb-támogatást kapni, azt nem tudom, hány éves korig, lehet, hogy 18, de javítsatok ki, ha tévedek.

2011. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*a minimum idő pedig elég változó. van, hogy csak egy év, de inkább másfél-kettő. ezt kérdezd meg az orvostól.
2011. ápr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minek kell hülyeségeket írni,első?

Ugyanúgy tudsz vele enni, nekem is volt. Kicsit néha belemegy, nem kell egész nap popcornt meg mákot enni.

Én is úgy tudom, hogy 18 éves korig kapsz támogatást.

Amúgy szorítás után csak pár napig húzott nekem, utána már szinte nem is éreztem.

16/F

2011. ápr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem azt mondtam, hogy nem lehet vele enni. én csak azt mondtam, hogy kell egy pár nap, mire megszokod, és utána már úgy tudsz enni, mintha ott se lenne.
2011. ápr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hónapja van.Nálunk nem tudom miért,de úgy van hogy 18 év alatt csak a felrakás ingyenes tb támogatottan,a fogszabályzót ugyanúgy ki kell fizetni,és erre az ingyenes felrakásra 3 évet kell várni...na persze.Szóval elmentem egy magándokihoz aki itt a legolcsóbb,fém fogszabályzó egy sor 90 000,porcelán 140 000.Nekem fém lesz.Elmentem először,levette a mintát 3000 ft-ért,majd el kellett mennem két röntgenre egyik ingyenes másik 5000 ft,de ezek neked szerintem nem fognak kelleni.Az első vizsgálat után 2 héttel elmentem szülővel együtt,megbeszéltük hogy s mint lesz,berakta a szeparáló(asszem így hívják) gumikat,amik kitágítják a helyet,majd egy hét múlva meg is kaptam.Reggel rakta fel,előtte direkt jól bekajáltam.A felrakásnál az fájt amikor a gyűrűket rakta,aznap nem tudtam enni csak este egy kis krumplipürét,másnap is csak pépes kajákat,utána rendesen.Egy hónap múlva ki kellett húzni 2 fogamat hogy legyen elég hely a fogak széttolására,az szörnyű volt,jó egy hétig csak pépeket ettem.Utána 1 héttel húzott a fogszabályzón,majd nem rég mégegyszer,ez havonta kell,ilyenkor 2-3 napig nem tudok rendesen enni,mert feszít,de most már kezdem megszokni.

15/L

2011. ápr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Soha válasza:

Nekem már lassan leszedik,még 1 hónap és nem lesz.Nekem csak az első 1 hét volt eléggé rossz mert első 3 nap levesen éltem.Utána jöttek a tésztafélék és később meg már bármi(:

Amúgy nem tudom ki hogy van vele de én nem vittem túlzásba ezt a fogmosás ügyet :$

Ha láttam hogy közé szorult valami akkor megmostam.Meg természetesen reggel este.


15/L

2011. ápr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem több mint fél éve van fenn és már teljesen hozzászoktam. Emlékszem, hogy a legelején az evés nagyon rosszul ment. Nem tudtam harapni, se rágni. Beletelt pár hétbe míg megszoktam. Aztán minden húzásnál is így volt. Most már az ívcserék után sem fáj csak 1-2 napig, és akkor is tudok enni. :) Nekem a legnagyobb bajom az vele, hogy a távtartó folyton kikezdi a nyelvem és mindig sebes. Szóval minden csípi és nagyon rossz. Az ár pedig elég drága, nekem 40.000ft volt, de ez orvostól függ.
2011. ápr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!